2.8. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Další prvoligový soupeř v přípravném utkání

Druhé utkání ve třech dnech a znovu prvoligový soupeř. Baník hraje opět doma a od 18:00 bude hostit tým SK Trhači Kadaň.

Na souboje s prvoligovými týmy Baník čekal několik sezon a nyní přichází druhé utkání během tří dnů. V prvním přípravném utkání sice Sokolov prohrál se Slovanem Ústí 1:5, ale s předvedenou hrou byli fanoušci po většinu zápasu spokojeni.

Nyní do Sokolova přijede tým Kadaně, který je tak trochu velkou neznámou. Po loňské sezoně, kdy kadaňský tým skončil na posledním místě ve WSM lize, provázely klub finanční potíže a nahlas se začalo mluvit o prodeji prvoligové licence. Jedním z týmů, které sondovaly situaci okolo kadaňského týmu, byl i HC Baník Sokolov. K dohodě však nedošlo a to zatím ani v případě dalších klubů, které byly skloňovány s možností odkupu první ligy.

V současné době se kadaňský tým připravuje, podle všeho na první ligu, ale složení kádru Severočechů je zatím záhadou. Žádné oficiální zprávy nejsou k dispozici a to ani po sehrání prvního přípravného zápasu proti Klatovům. V něm Kadaň zvítězila 5:2.

V dresu dnešního soupeře dřív nastupovalo hned několik hráčů současného kádru Baníku. Jmenovitě například Petr Přindiš, Tomáš Rohan, Jakub Vrána, Matěj Zadražil, Pavel Kuběna, ale i David Hruška.

Utkání mezi HC Baník Sokolov a SK Trhači Kadaň se hraje ve čtvrtek 2.8.2018 od 18:00 hodin.