5.8. 2018 | B-tým | Tomáš Bouda
Na led vyjel již i B-tým

Na ledě je už i náš B-tým. Na prvním tréninku se hlásilo 20 hráčů.

V uplynulém týdnu na led poprvé vyjeli také hráči B-týmu. Mužstvo složené z bývalých hráčů Baníku se na ledě sešlo v počtu 17 hráčů a tří gólmanů. Hráče B-týmu pak doplnili Václav Dobřemysl se svým synem a Petr Račanský.

Po úvodním zahřátí si vzal slovo Ivan Říha, jeden z nejzkušenějších hráčů B-týmu, který prozatím plní i funkci hrajícího trenéra. Poté hráči absolvovali několik cvičení a na závěr nechyběla hra dvou týmů. V ní dominoval tým Ivana Říhy, ve kterém stále vynikal Václav Dobřemysl a střelecky se například dařilo Jiřímu Šneberkovi.

Úvodní trénink se nesl v uvolněné atmosféře, ale hráči si dali pořádně do těla, a protože většina z nich byla na ledě po delší době, hokejisté B-tým se také pořádně zapotili.

Na ledě nechyběl například současný kustod A-týmu Roman Kašpar, ale i další členové loňského kádru A-týmu Jiří Janata, Tomáš Pfister, Michal Sus nebo Dominik Šmídl. Start některých z nich v sezoně je však ještě nejistý.

Základ B-týmu by měli tvořit tito hráči (aktuální stav – další hráči v jednání):

Brankáři: Jakub Frček, Jan Mráz, Dominik Šmídl

Obránci: Aleš Bodnár, Pavel Koco, Lukáš Pastier, David Prachař, Ivan Říha, Jakub Veverka

Útočníci: Marek Dimitrov, Filip Hauzr, Jiří Janata, Roman Kašpar, Jiří Nídl, Vlastimil Salajka, Dennis Šetek, Jiří Šneberk, Rudolf Václav.

V týmu se pak mohou objevit i někteří hráči juniorky a staré gardy.

O rozhovor jsme požádali Ivana Říhu, dlouholetého hráče A-týmu, který byl u vzniku B-týmu a jenž v současné době při hledání trenéra plní i tuto funkci.

Ivane, jak se skládal základ B-týmu?

Ačkoliv se to nezdá, tak to dalo celkem zabrat. Ze začátku jsem oslovil plno kluků, jestli vůbec bude zájem. Většina z nich se mnou působila v áčku, třeba jen chvíli a poté skončili s aktivním hraním kvůli škole nebo práci. Zájem byl, tak jsem dostal zelenou.

Jak jsi spokojen s účastí na prvním tréninku?

S prvním tréninkem jsem spokojen. Sešlo se nás 17 a 3 gólmani. A to se ještě několik kluků omluvilo.

Jaký byl trénink pro Tebe osobně?

Já už se nemohl dočkat a trénink jsem si spíše užíval. I když to není, co to bývalo (se smíchem). Slušně jsem se ale zapotil.

Jakou funkci by dle Tebe mělo béčko v Baníku plnit?

Tak Béčko by mělo být hlavně pro „naše“ kluky. Tím myslím odchovance Baníku nebo ty, kteří zde nějaký ten pátek působili. Máme tady v kraji plno hokejistů, kteří kvůli škole, práci nebo rodinným povinnostem nemohou hrát na vyšší úrovni, tak béčko je k tomu úplně ideální. Také béčko může, a myslím, že i bude sloužit k přípravě juniorů na dospělý hokej. U nás si to kluci budou moci vyzkoušet i proti kvalitním mančaftům jako jsou třeba Klatovy B, Domažlice, Rokycany nebo Nejdek.

Jaké jsou cíle B-týmu v sezoně?

Mým cílem je pro začátek sestavit tým s pevným základem a bez nějakých problémů odehrát soutěž. Prostě vytvořit béčku jméno do budoucna. Pár let se tomu ještě mohu věnovat (se smíchem).