11.8. 2018 | A-tým | Redakce
Vincent Keszi zaznamenal první gól v dresu Baníku

Baník ve třetím přípravném zápase porazil Klatovy 6:1 na jejich ledě. Mezi střelce se poprvé v přípravném období zapsali i Matěj Zadražil a Vincent Keszi, pro kterého to byla vůbec první branka v sokolovském dresu.

I tentokrát se utkání hrálo ve dne, kdy panovaly tropické teploty. „Na zimák se těším, na to chladno. Jinak je to ale náročné, protože musíme na sebe dávat pozor. Stejně ale pár kluků má bolest krku nebo mají nachlazení. Doma používáme klimatizaci, aby teplotní rozdíl byl pokud možno co nejmenší nebo stejný. Musíme se s tím vyrovnat,“ vyjadřuje se k teplotním rozdílům Vincent Keszi. Matěj Zadražil si však s tímto hlavu neláme.„Myslím si, že je to úplně v klidu, nějak nevnímám, jestli tam chodím, když je venku 30 stupňů nebo -5.“

Baník v zápase opět nastřílel šest gólů, o které se tentokrát postaralo šest hráčů. A mezi nimi právě Vincent Keszi, který tak v tomto směru za Baník debutoval. Mám radost. S klukama se sehráváme. Tahle branka je fajn, prosadil se i Martin Trapl. Postupně si jako lajna sedáme a zlepšujeme se,“ je nadšen z premiérové trefy novic, jenž naposledy působil v týmu Řisut. „Vybojování puku, napadání, Martin Trapl mi to hodil mezi kruhy a já už to trefil. Gól byl důsledek práce celé lajny,“ popisuje svoji trefu odchovanec Kladna.

To Matěj Zadražil má v dresu Baníku již něco odehráno. Přesto i pro něj byl gól na 1:3 prvním v tomto přípravném období. K tomu Matěj přidal ještě přihrávku na gól Davida Hrušky. „Tak nerad hodnotím sám sebe, beru to jako úspěšný týmový přípravný zápas, který jsme zvládli. Teď už všichni koukáme na zápas v úterý.“

Baník zvítězil poměrně výrazným rozdílem. Téměř polovinu zápasu však byl soupeř ve vedení. Pak ale Sokolov skóre rychle otočil a ve zbytku zápasu dominoval. „Měli tam spoustu mladých kluků, co na nás vlítli, přičemž hra od nás nebyla špatná, od druhé třetiny jsme měli pomaličku více ze hry a poslední třetina byla jasně v naší režii,“ hodnotí utkání Vincent Keszi. Matěj Zadražil má na zápas podobný náhled.„Soupeř nás překvapil svojí aktivitou v úvodu zápase. My jsme ustáli první třetinu, kde měl možná soupeř trochu víc ze hry. Od druhé třetiny si myslím, že soupeř postupně uvadal a my jsme vzali zápas do vlastních rukou.“

Baníkovci je již mají za sebou na ledě tři týdny. S průběhem přípravy je spokojen i Vincent Keszi. „Příprava je kvalitní, samozřejmě je nejtěžší začátek přípravy na ledě. Máme kvalitní přípravu a chceme vyhrát každý další zápas.“ Matěj Zadražil pak svého kolegu doplňuje.„Příprava je super, všichni a všechno šlape na 100%. Jde vidět, jak se každým tréninkem zlepšujeme.“

Baník odehrál zatím tři přípravné zápasy a počínal si v nich velmi dobře. Pokaždé měl více ze hry a svého soupeře i přestřílel. „Je to jasný. Čím více střel, tím pádem více branek a to je dobrá cesta. Navíc poslední dva zápasy jsme dali 6 branek a na to musíme vyhrávat,“ říká k poměru střel hráč s číslem 19 Vincent Keszi. Matěj Zadražil pak doplňuje.„Odráží se to od našeho herního systému, máme hodně fyzicky náročný styl, chceme hrát hodně na puku, možná proto máme každý zápas víc střel.“

V dalším přípravném zápase hraje Baník opět proti prvoligovému týmu. Tentokrát v úterý 14.8. na ledě Litoměřic, doma se sokolovští hokejisté představí až v sobotu 25.8. proti německému Landshutu. „Těším se na Litoměřice, když budeme dodržovat pokyny, mohli bychom je porazit. Na Němce se také těším dost, je to jiný hokej, mezinárodní konfrontace,“ vyhlíží soupeře Vincent Keszi. Na souboj se německým týmem se těší i Matěj Zadražil.„Hodně si slibuji od zápasu s Landshutem, konfrontace se zahraničím týmem je vždycky zajímavá, jak pro hráče, tak i pro diváky. Ale jinak jdeme zápas od zápasu. I když v přípravě nejde tolik o výsledek, jako spíš o herní projev, tak stále chceme vyhrávat,“ uzavírá rozhovor odchovanec Baníku