13.8. 2018 | Klub | Tomáš Bouda
Filip Pešán přednášel v Sokolově

Významný seminář pořádali HC Baník Sokolov a HC Čerti Ostrov.

Více než 120 hostů se sešlo v páteční odpoledne v prostorách Městského domu kultury v Sokolově na semináři s Filipem Pešánem. Trenér a sportovní manažer klubu HC Bílí tygři Liberec zde přednášel na téma Role trenéra mládeže.

Spolu s Filipem Pešánem do Sokolova přicestovali i jeho spolupracovníci Martin Láska (trenér brankářů) a Aleš Vladyka (videokouč), kteří mají bohaté zkušenosti nejen z účastí na juniorských světových šampionátech.

Seminář se uskutečnil ve spolupráci klubů HC Baník Sokolov a Čerti Ostrov pod záštitou paní Renaty Oulehlové, místostarostky města Sokolov. Partnery akce pak byli Město Sokolov, Městský dům kultury – Mgr. Ladislav Sedláček, Parkhotel Sokolov – Mgr. Jiří Stádník, Steakbar George – pan Jiří Vítek a Jack Daniel´s Pub – pan Petr Batko.

Semináře se kromě posluchačů z řad trenérů, hráčů či rodičů malých hokejistů zúčastnili i zástupci jiných sportovních odvětví (např. fotbal, florbal) a také zástupci hokejové svazu, ať již metodik PhDr. Zdeněk Vojta či Mgr. Petr Haken, svazový trenér mládeže a trenér české reprezentace do 16 let. Na seminář pak přicestovali hosté například až z Nového Jičína a účastníkem byli také bývalí reprezentanti Radek Duda, Lukáš Mensator či jiní bývalí extraligoví hráči.

Po úvodu a představení hostů si vzal slovo PhDr. Filip Pešán, který více než hodinu a půl prezentoval ze svých zkušeností, kterých nabyl nejen v libereckém týmu, či při působení u reprezentačního týmu do 20 let, ale také při působení v zámoří.

Přítomné posluchače projev Filipa Pešána velmi zaujal, stejně tak vložený blok Martina Lásky. Na odlehčení pak trenéři svou přednášku prokládali vtipnými zážitky či fotkami nebo videem. Během semináře pak zaznělo mnoho zajímavých poznatků a vše završila diskuze, kdy posluchači mohli účastníkům pokládat dotazy prostřednictvím mikrofonu v sále či také pomocí aplikace v mobilních telefonech.

Celý seminář měl pozitivní ohlasy a my věříme, že v brzké době v Sokolově podobný seminář znovu uvedeme.

Závěrem oba kluby HC Baník Sokolov a HC Čerti Ostrov děkují všem zúčastněným aktérům a také všem partnerům celé akce.