8.9. 2018 | A-tým | Redakce
Lubomír Kovařík: Všichni táhneme za jeden provaz

Pozápasové ohlasy Matěje Zadražila a Lubomíra Kovaříka po utkání v Karlových Varech.

Jak bys hodnotil utkání s Karlovými Vary?

Matěj Zadražil:

Tak dnešní zápas pro nás byl generálkou před ligou a myslím si, že se nemáme za co stydět. Se soupeřem jsme drželi krok do té doby, než dali první gól. Potom přišla smršť přesilovek pro soupeře a s takovým soupeřem je strašně těžké hrát, když máme 3-4 oslabení za třetinu. V dnešním zápase rozhodla koncovka, ve které byl soupeř lepší a zaslouženě vyhrál.

Lubomír Kovařík:

Konfrontace s extraligovým týmem byla pro nás určitě vítána a jsme za ni rádi. Byl to těžký zápas, ale myslím, že jsme s nimi dokázali držet krok a určitě to hodnotíme pozitivně. Celý tým makal od začátku až do konce. Teď už se všichni těšíme, až začne liga a budeme bojovat o body. Největší rozdíl podle mě byl asi v tom, že bylo na vše méně času a hlavně v zakončení se to nejvíce projevilo. Šance jsme si dokázali vytvořit, ale jak říkám, v zakončení nám to trvalo déle než by bylo vhodné, a proto jsme nedokázali vstřelit žádnou branku.

Jak byste celkově zhodnotili přípravné období před ligou, ať už svoje výkony či celkově týmové vystoupení?

Matěj Zadražil:

Přípravu si myslím můžeme hodnotit kladně, většinu zápasů jsme vyhráli a řekl bych, že jsme neměli žádného snadného soupeře. Příprava je od toho, aby jsme se sehráli a doufám, že to splnilo účel. Momentálně máme 4 dny na regeneraci a přípravu na začátek ligy, tak abychom co nejlépe vstoupili do ligy. Doufám, že to vycítili i fanoušci a přijdou v hojném počtu, protože nám neskutečně pomáhají.

Lubomír Kovařík:

Celá příprava byla náročná, ale hodnotím ji pozitivně. Od prvního dne jsme celý tým tvrdě makali a všichni doufáme, že to dokážeme prodat i v lize. Každým dnem jsme se jako tým lepšili, a chyby, které se objevovaly ve hře, jsme si ukázali vždycky na videu, tak věřím, že jich bude co nejméně. Systém, kterým se chceme prezentovat, nám všem vyhovuje, má to “hlavu a patu“, tak teď už to jen prodat v mistrovských zápasech. Už jednou jsem říkal, všichni táhneme za jeden provaz, nálada i parta je skvělá, což je strašně důležité a už se nemůžeme dočkat začátku ligy.