11.9. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Začínáme! Ve středu dorazí Řisuty

Nová sezona je tady!

Vážení sportovní přátelé,

Konečně jsme se dočkali. Během několikaměsíční pauzy se v našem klubu událo mnoho změn. Jednou z nejvýraznějších je příchod Bc. Karla Mlejnka z extraligového klubu Bílí tygři Liberec na post hlavního trenéra A-týmu HC Baník Sokolov a zároveň sportovního manažera klubu.

Změny se odehráli taktéž v kádru A-týmu. Na postu brankářů zůstala osvědčená dvojice David Fečo – Petr Hruška. Tuto dvojici doplní mladíci Jakub Kašpar z juniorky karlovarské Energie (17 let) a sokolovský junior Matyáš Pitoňák (15 let).

V obraně zůstali opory Tomáš Kvapil, Patrik Michálek, Petr Přindiš, Adam Rulík a Vojtěch Šik. Z juniorky Karlových Varů pak přišli mladí beci Petr Vodička, Ondřej Pajk a Tomáš Přibyl. První dva jmenovaní si v uplynulé sezoně vyzkoušeli i první ligu dospělých. Na poslední chvíli pak kádr posílil i zkušený a extraligou ostřílený Jan Tomeček.

Největší změny se odehrály mezi útočníky. Z loňského kádru setrvali Michael Čejka, David Hruška, Pavel Kuběna, Tomáš Rohan, Martin Trapl a Matěj Zadražil. Novou tváří je zkušený Martin Čurda, jenž do Sokolova dříve jezdil jako soupeř v dresu pražské Kobry, ale na svém kontě má i prvoligové starty. Další posilou je perspektivní útočník Michal Hotěk z karlovarské juniorky, mj. juniorský reprezentant v inline hokeji. Z Kladna pak do Sokolova dorazil mladý rychlík Vincent Keszi, jenž v loňské sezoně nastupoval za Řisuty. Z Litvínova, resp. z prvoligových Litoměřic se na západ Čech přesunul Josef Stříbrný, jenž si již vyzkoušel i českou nejvyšší soutěž. Další dvě posily zamířili do Sokolova z východní skupiny druhé ligy. Jakub Vrána, odchovanec karlovarského hokeje, v Sokolově již působil, poslední sezony však odehrál v Hodoníně a střídavé starty měl vyřízené také do prvoligového Vsetína. Naopak novou tváří v dresu Baníku je Lubomír Kovařík ze Zlína, jenž sezonu 2017/2018 strávil v Šumperku. A nově z karlovarské Energie přichází na hostování i Marek Švec, jenž naposledy působil v Prostějově.

Změn doznal i realizační tým. Vedle již zmiňovaného Karla Mlejnka má A-tým také nového kustoda, kterým se stal dlouholetý útočník Baníku Roman Kašpar. MUDr. Martin Polenda pak od nové sezony bude působit na postu klubového lékaře.

Odchody:
Ondřej Kuchař (B) – sezonu začne v Kadani, Martin Gombár, Martin Weinhold – Ústí nad Labem, Dominik Hohl, Roman Kašpar – B-tým, Petr Račanský – Cheb, Tomáš Harkabus – Jihlava, Martin Strunz – Kadaň, Filip Šmejc - Bílina, Milan Davídek – Ústí nad Labem, Michal Sus – Cheb, Martin Osmík – Jihlava, Tomáš Pfister – B-tým, Jiří Janata – B-tým, Václav Rezek – Kadaň, trenér Michal Jäger – Cheb.

V klubu nastaly i jiné změny. Podařilo se získat několik nových sponzorů a všichni klíčoví partneři nám zachovali podporu i pro tuto sezonu. Proběhly úpravy a rekonstrukce v zázemí stadionu – posilovna, fanshop, sklady výstroje a výzbroje či VIP místnost. V brzké době by také mělo dojít k výměně osvětlení ledové plochy. Naší prioritou je i nadále mládež. Věříme, že již v příští sezoně budou naši hokejisté působit v rekonstruovaných kabinách. Motivaci malým hokejistům se pak snažíme dodat i tréninky s hráči A-týmu, ale baníkovce také navštívil Radek Duda či Martin Frk. Velkým pokrokem je pak zavedení videosystému na stadionu. A další novinky Vás v sezoně 2018/2019 ještě čekají.

Vážení fanoušci, vítejte v nové sezoně. Věříme, že spolu budeme silnější…

Jako první nás čekají nevyzpytatelné Řisuty. Přijďte za námi ve středu 12.9. na zimní stadion v Sokolově. Od 18:00 nás čeká první ostrý zápas nové sezony.