14.9. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Posila Marek Švec: Svoji roli přijmu vždycky

V utkání s Řisuty se diváci ještě nedočkali startu Jana Tomečka, ale Marek Švec již do zápasu zasáhnul.

Velký návrat. Po třech letech co brázdil prvoligový led, opět za Baník nastoupil útočník Marek Švec. Hráč, jenž v extraligových Varech uspěl na zkoušce, přišel do Sokolova na hostování s tím, že do nejvyšší soutěže bude mít vyřízené střídavé starty. Minulý týden se Marek Švec prezentoval ještě jako soupeř baníkovců, nyní již navléknul žlutočerné barvy. A Marek se vrátil, tak jak ho fanoušci znají. Na ledě bojovný útočník odváděl černou práci, napadal, dohrával souboje, nevypustil jediné střídání a navrch si připsal jednu asistenci.

„Myslím, že to bylo dobrý. Cítil jsem se dobře. Akorát ve druhé třetině jsem měl trochu utahané nožky, ale snažil jsem se bruslit a kluci hráli skvěle. Hokej zde šel úplně někam jinam, než se asi očekávalo. Lidé musejí být nadšení a je to jedině super,“ začíná rozhovor Marek Švec.

Marek za Baník odehrál pár utkání v sezoně 2012/2013, další dvě sezony pak byl nepostradatelným členem týmu, který dva roky po sobě zkoušel v kvalifikaci o první ligu vybojovat vyšší soutěž. Na Baník tak rozhodně Marek vzpomíná v dobrém. „Těch vzpomínek je hodně. Některé tady do rozhovoru ani nesmím říct (se smíchem). Ale bylo to tenkrát skvělý. Jen škoda, že se to tehdy nepodařilo dotáhnout do úplného konce, bylo by to úplně o něčem jiném.“

Sokolov byl před utkáním favoritem a svou roli v první polovině úvodní třetiny potvrzoval. Jenže záhy přišly dvě přesilové hry soupeře a bylo vyrovnáno. Další dvě třetiny sice Baník na ledě dominoval, ale gólově svou převahu vyjádřil až v závěrečném dějství. „Úplný začátek byl takový rozpačitý. Pak jsme ale dali dva rychlé góly, jenže jsme dva brzy zase dostali. Třetí třetina pak od nás byla nejlepší. Takhle musíme hrát celý zápas,“hodnotí utkání nesmlouvavý bojovník.

Posila z extraligy, přesto čtvrtá útočná formace, kde se navíc točili čtyři útočníci. Marek Švec však svoji roli vzal. Do tempa se dostal rychle. „Člověk si na to zvykne. Byl jsem na to připravený. Karel Mlejnek mi o tom říkal, takže jsem s tím počítal. Já jsem tu roli vzal, stejně jako ji přijmu vždycky. Takže mi to vůbec nevadilo.“Nakonec během zápasu se sokolovský pracant posunul i do jiné formace a na led tak chodil poměrně často.

Po zápase v sokolovské kabině samozřejmě panovala dobrá nálada. A té již byl součástí i Marek Švec. Před rozhovorem byl „Mára“ svými spoluhráči se smíchem upozorněn, aby mluvil slušně. „Jojo, já tady znám úplně všechny, takže přijetí do kabiny bylo super,“ uzavírá rozhovor útočník Baníku, který bude nastupovat s číslem 60.