19.9. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Šlágr kola: Baník hostí mostecké Lvy

Je tu další domácí zápas. A velmi atraktivní. Do Sokolov dorazí Mostečtí Lvi hned s několika známými hráči.

Baníku vstup do soutěže vyšel a v prvních dvou kolech si připsal dvě vysoké výhry. Baník je tak po dvou kolech na prvním místě tabulky s 15 vstřelenými góly. Kanadskému bodování prozatím vládne Matěj Zadražil, který si ve dvou zápasech připsal pět bodů. Nyní však přijede soupeř, který z dosavadních soupeřů bude zřejmě nejsilnější. O tom se Baník mohl přesvědčit již v přípravném zápase, ve kterém Sokolov v Mostě zvítězil těsně 2:3. Druhý plánovaný přípravný zápas se pak nehrál z důvodu velkého počtu absentujících hráčů v kádru Mostu.

HC Mostečtí Lvi jsou sice nováčkem soutěže, ale při pohledu na soupisku je zřejmé, že hráči rozhodně žádnými nováčky nejsou. V bráně má Most Miroslava Hanuljaka, brankáře ostříleného extraligou, který byl i draftován týmem Nashville Predators. Z druholigových zápasů jsou fanouškům jistě známé jména jako Aleš Havlůj, Petr Přeučil či produktivní útočná řada, která do Mostu přešla z Bíliny (Vladimír Kýhos, František Mála, Lukáš Hrdlička). Zajímavý pro fanoušky bude určitě i návrat Míry Kuncla na sokolovský led. Tento obránce zahajoval ještě loňskou sezonu v dresu Baníku. V Sokolově působil i další bek Martin Kunrt a krátce také Tomáš Přeučil. Milan Böhm si pak za Baník zahrál v přípravných zápasech. V sestavě má Most i další druholigové stálice. Jmenovat můžeme například obránce Miroslava Poláka či Vítězslava Nedrdu, který nastupoval také v první lize. Produktivní v prvních dvou zápasech pak byl František Bakrlík, urostlý útočník, dlouhé roky působící v zahraničí- především ve Velké Británii, který si v prvních dvou kolech připsal již 4 góly a 3 asistence. Tento hráč dlouhodobě vykazuje v kanadském bodování obrovská čísla a bude pro naši obranu zcela jistě velkým nebezpečím.

Utkání, které byste si neměli nechat ujít, HC Baník Sokolov – HC Mostečtí Lvi se hraje ve středu 19.09.2018 od 18:00 hodin.