21.9. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Ohlasy Jakuba Vrány a Pavla Kuběny

Uherský Ostroh – Hodonín – Blansko. To není vlakové spojení na Moravě, ale moravská útočná vozba Kovařík – Vrána – Kuběna. I když v případě karlovarského odchovance Jakuba Vrány se jedná pouze o dvouroční působení v Hodoníně (Vsetíně). Tito hráči během přípravného období v produktivitě příliš nevyčnívali. Ale přišel start nové sezony a všechno je jinak. Moravský útok sbírá kanadské body a nejinak tomu bylo i v utkání proti Mostu, kdy tito hráči byli na ledě u pěti vstřelených branek.

Baník v první třetině duelu s Mostem předvedl výborný výkon a vedl 4:0. Po prohrané druhé třetině pak vedení zpátky vrátil o čtyři góly. Jenže poslední dvě a půl minuty se Baníku nepovedly a konečný výsledek 6:5 pak trochu zkazil celkový dojem. „Myslím, že ten konec úplně znehodnotil ten náš výkon, který byl jinak docela dobrý. Nevím, co se stalo, nedokážu to vůbec popsat,“ je zklamaný ze závěru třetí třetiny útočník Pavel Kuběna. „Měli jsme výborný start, a jak říkal trenér, byla to zatím nejlepší třetina v sezoně. Ale pak zbytečný chyby. Děláme chyby na modrých čarách, vedeme 6:2 chvíli před koncem, nakonec je z toho 6:5 a zbytečný drama,“ doplňuje Jakub Vrána.

Mostečtí Lvi se nevzdali po první třetině, kdy prohrávali 4:0, ani v závěru za stavu 6:2. Naštěstí Baník nakonec vstřelil o jeden gól víc a bral všechny body. „První třetinu jsme vyhráli 4:0 a mělo to být rozhodnuté. Mohli jsme dát další dva góly a bylo hotovo. Ale pak jsme udělali vzadu chyby a Most stáhnul. Hráli pak dobře, zarputile. Mají dobré brejky a bylo to pak těžký. Ale máme tři body, to je hlavní a jsme rádi,“ pokračuje Jakub Vrána, útočník, jenž v Baníku již působil v sezoně 2015/2016, kdy s Ladislavem Zikmundem a Ondřejem Beránkem vytvořil údernou mladou formaci.

Ve středu se útoku Kovařík – Vrána – Kuběna dařilo. Pavel Kuběna zaznamenal hattrick atato formace byla na ledě i při přesilovkových gólech Šika a Čurdy. „Využili jsme dvě přesilovky 5 na 3, jednu 5 na 4. Je to zásluha celé lajny. My máme nějak rozděleny pozice. Dneska to vyšlo na mě, minule zasedával góly Kovárna (Lubomír Kovařík – pozn.), takže teď čekáme už jen na Havrana (Jakub Vrána – pozn.), aby mu to tam spadlo. Ale my nekoukáme, jestli dává góly já, Kovárna nebo Havran, snažíme se hrát důrazný hokej a vytvářet si šance. Jestli dám gól já nebo někdo jiný, to je úplně jedno,“ vyjadřuje se k produktivitě útoku Pavel Kuběna, který v Baníku nastupuje již šestou sezonu, byť některé ročníky v Sokolově neodehrál celé.

Jakub Vrána se po návratu do sokolovského dresu gólově ještě neprosadil. Přesto v současné době vládne kanadskému bodování. A kdo shlédl středeční utkání, musí dát za pravdu, že „Havran“ byl na ledě hodně vidět. „Na gól čekám již od přípravy. Docela se s tím už trápím. Kluci říkají, že to přijde. Takže jsem rád, že tam padají aspoň ty asistence a naší lajně se daří. Teď dal Kuběnka tři góly, taky se dočkal, tak nyní snad ještě já,“ doufá Jakub Vrána, jenž si v minulém ročníku zahrál i za prvoligový Vsetín.

Hattrick si žádá také příspěvek do klubové pokladny a Pavel Kuběna to měl za utkání s Mostem zřejmě hodně drahé. Hattrick, navíc v utkání proti Mostu a nyní ještě rozhovor na web, z čehož měli spoluhráči také radost.„Už se na mě tady v kabině kluci sletěli, navíc jsem v Mostě působil, takže se něco vypsalo a pro mě to nebyl úplně vhodný zápas,“ popisuje se smíchem hráč s extraligovými zkušenostmi. To Jakub Vrána se pokladníka ani za čtyři asistence bát nemusel. „Určitě přispěje Pavel. Za tři góly určitě on. Čtyři asistence jsou hezký, jsem za ně rád, ale vidět jsou góly,“ usmívá se Jakub Vrána.

Ten jako jeden z mála může hodnotit úroveň moravské skupiny druhé ligy. „Já jsem tam hrál dva roky zpátky první sezonu za Hodonín a ta kvalita byla výborná, to tam byl Vsetín. Veliký rozdíl je v divácích. V Hodoníně chodí 1200 – 1500 diváků, pak přijedete na Vsetín, tam přijde 4000 lidí. Ta kvalita je tam docela dost velká. Na té Moravě bylo vidět, že je to trochu jiné než tady. Ale co jsem se vrátil, tak koukám, že se to tady na západě dost zvedlo a je patrný obrovský rozdíl. Na tom východě teď postoupila Poruba,a zatím vždy postoupil někdo z Moravy… Ale jsme rádi, že se tady ta skupina teď zlepšila,“ porovnává Jakub Vrána. A fakta dávají Havranovi za pravdu. Posledním postupujícím mimo Moravu byl v sezoně 2010/2011 Most (se Šumperkem). Od té doby již postupoval jen Havířov, Prostějov, Přerov, Frýdek-Místek, Vsetín a naposledy Poruba.