23.9. 2018 | A-tým | Redakce
Ohlasy po Klatovech s M. Švecem a P. Hruškou

Petr Hruška a Marek Švec nám sdělili s čím jeli do Klatov a jak viděli celý zápas ze svého pohledu.

S čím jste do Klatov jeli, když se závěr utkání proti Mostu příliš nepovedl?  Zároveň Klatovy jako jediný druholigový celek nás porazil v přípravě v Sokolově, navíc tam hraje spoustu mladých kluků z Plzně?

Petr Hruška: Do Klatov jsme jeli jednoduše vyhrát, což se povedlo. Víme, že to je mladý, bruslivý tým, který vyznává podobný herní styl jako my. To, že nás porazili, nebo že se nám nepovedl závěr posledního zápasu, už jsme dávno hodili za hlavu. Zápas začíná vždy 0:0 a je třeba do něj nastoupit koncentrovaně a s čistou hlavou.

Marek Švec:
 Utkání s Mostem bylo jak na houpačce. První třetina byla fantastická a potom se náš výkon zhoršoval. Dělali jsme zbytečné chyby a malém nás to stálo body. Ale naštěstí jsem to zvládli. Z chyb se musíme poučit, jelikož máme nejvyšší cíle! Chyby jsme si ukázali na videu a do Klatov jsme jeli s čistou hlavou a pro 3 body. Oni mají mladý, zarputilý tým, ale to my jsme taky a myslím si, že máme víc kluku s více zkušenostma z vyšších lig. Toho musíme využít .

A druhá klasická otázka jak jste viděli a zhodnotili dnešní utkání?

Petr Hruška: Z mého pohledu dnes kluci odvedli v defenzivní i ofenzivní činnosti perfektní práci. Celý zápas se nám dařilo držet systém a neměli jsme nějaké zbytečné výkonostní výkyvy, tak jako se nám to občas stávalo v posledních zápasech. Musíme, ale dál poctivě pracovat a navázat na ten dnešní zápas hned ve středu s Děčínem.

Marek Švec: Zápas bych zhodnotil pozitivně. Odevzdali jsme tam všechno a Hrouda (pozn. Petr Hruška) nás podržel, což je pro tým důležité. My “starší “ musíme rozhodovat zápasy a vést tým k nejlepším výkonu, i když mě se to teď bohužel nějak extra nedaří. Ale klidně počkám až do dubna, tam to bude nejdůležitější!