23.9. 2018 | Mládež | Redakce
Pavlína Horvátová absolvovala reprezentační kemp

Rozhovor s členkou reprezentačního týmu žen do 16 let

Pavlíno, v kolika letech a kdo Tě přivedl k hokeji?

S hokejem jsem začala v 8 letech. Přivedl mě k tomu brácha, který hrál za Karlovy Vary a Sokolov.

Tvůj hokejový vzor?

Alexandr Ovečkin.

Čemu dáváš přednost škole nebo hokeji?

Na prvním místě mám hokej. (Nutno podotknout, že Pavlíně to ve škole jde velmi slušně.)

Jak vůbec zvládáš nabitý program? Dojíždíš z Vintířova, škola, hraješ za Baník a také za Dračice ve Varech?

Je to velmi náročné, ale zvládám to. A to jsem ještě závodně hrála také tenis, ale zvítězil hokej. Je méně času na školu a také kamarádky.

Nedávno jsi absolvovala v Příbrami kemp reprezentace žen U16? Jak by si celou akci zhodnotila?

Pozvánka na kemp byla potěšující. Parta holka byla dobrá, nebyl problém zapadnout. Byla to perfektní akce, která mi dala hodně zkušeností. Na ledě nebyl problém, akce byla perfektně připravena, nejnáročnější program byla suchá příprava, dala mi zabrat, ale zvládla jsem to. A věřím tomu, že postupem času budu pravidelnou účastnicí těchto kempů. (Pavlína je zatím náhradnicí v této kategorii pozn. redakce).

Jak si se vyrovnala s tím, že jsi byla nejmladší účastnicí: A že fyzická tj. výšková a kilogramová převaha byla na straně u starších dívek?

S tím jsem neměla problém, jsem zvyklá na tvrdší styl od kluků. Tudíž vůbec neberu jako handicap, že jsem byla nejmladší a nejmenší. Navíc vím, co již příště na repre kempu čekat.

Jaké máš cíle pro tuto sezónu 2018/19?

Je to jednoduché s Dračicemi i s Baníkem chci pokud možno vyhrávat. V obou týmech máme kvalitní partu a solidní mužstvo.

Letošní sezóna bude pro Tebe první u starších žáků… Také předpokládám, že když půjde na ledě do tuhého, kluci se Tě zastanou?

Ano, máme nového trenéra Neče, který je na nás hodný. Jak jsem řekla, parta je dobrá, většinu kluků jsem znala. Samozřejmě se mě i zastanou na ledě, nicméně i já sama se umím ubránit a klidně se poperu, pokud to situace bude vyžadovat. Ale raději dávám góly.

Chtěla bys vyzdvihnout nějakého trenéra, který Tě trénoval?

Ano, a to p. Pfistera u kterého jsme začínala a který mě naučil základy bruslení. A pak zejména trenéra Petra Holejšovského. Ráda vzpomínám na jeho přístup a tréninky.

Jaké jsou tvé dlouhodobé cíle, čeho bys nejraději dosáhla?

Určitě bych se chtěla postupem doby dostat do repre žen a pokud možno zúčastnit se ZOH 2022 v Číně.

Chtěla bys ještě něco sdělit naším fanouškům?

Ano. A sice dvě poděkování. Jsem velmi ráda, že mám takové rodiče, jaké mám, což není samozřejmost. A právě díky nim se mohu věnovat aktivní míře sportu jako nyní. Mami, tati moc děkuju!

A potom bych chtěla poděkovat, že jsem ráda, že mohu hrát za Baník vlastně od začátku své kariéry. Plno děvčat takovou možnost nemá a musí buď hrát jen za děvčata, nebo dojíždět 100 a více kilometrů, aby mohli hrát spolu s klukama. Já si tohoto velmi vážím.

Pavlíno, díky za rozhovor a ať se Ti tvé (nejen) hokejové sny a cíle splní.

Také děkuji.