27.9. 2018 | Klub | Tomáš Bouda | Převzato: sport.cz
Karel Mlejnek asistentem trenéra reprezentace

HC Baník Sokolov bude mít ve svých řadách reprezentačního trenéra A-týmu

Karel Mlejnek, sportovní manažer a hlavní trenér A-týmu HC Baník Sokolov bude nově působit jako asistent trenéra A-týmu české reprezentace. Do svého realizačního týmu si Karla Mlejnka vybral hlavní trenér reprezentace Miloš Říha.

„Mám radost, že jsme situaci dořešili. Karel Mlejnek teď působí v druholigovém Sokolově, takže bude mít dost času i na reprezentaci, a hlavně jak ho znám, je to zanícený člověk, který hokej miluje a udělá pro něj všechno. Mým přáním bylo složit partu lidí, kteří mají blízko k sobě hokejovým myšlením a dokáží si rozdělit práci tak, aby z toho profitoval národní tým," uvedl pro sport.cz reprezentační trenér Miloš Říha.

Karel Mlejnek, bývalý hráč HC Baník Sokolov, působí v tomto klubu od května 2018. Pod jeho vedením nastoupil Baník zatím do pěti mistrovských zápasů, které všechny vyhrál. Karel Mlejnek bude i nadále v Baníku působit na dosavadních funkcích. Pro účely reprezentace však bude uvolňován.

HC Baník Sokolov tímto novému asistentovi trenéra národního týmu gratuluje a přeje mnoho úspěchů. Je nám ctí, že ve svém středu máme člena realizačního týmu nejdůležitějšího mužstva v republice.

Karel Mlejnek: Samozřejmě jsem nesmírně rád, že mě oslovil hlavní trenér Miloš Říha. Práce u národního týmu je pro mě obrovským závazkem, ctí a zodpovědností. Díky patří vedení HC Banik, které mi umožnilo zároveň pracovat u národního mužstva.