12.10. 2018 | Klub | Tomáš Bouda
Karel Mlejnek v rozhovoru o národním týmu

V minulých dnech byl trenér a sportovní manažer Baníku Karel Mlejnek jmenován asistentem trenéra národního týmu. Do svého realizačního týmu si Karla Mlejnka vybral Miloš Říha.

Karle, jak došlo k situaci, že jste se stal asistentem trenéra národního týmu?

V první polovině sprna mě oslovil Miloš Říha jako jednoho z kandidátů na post druhého asistenta. Z toho nakonec vyplynulo moje jméno. Jsem za to vděčný a cítím obrovskou zodpovědnost a závazek. Poděkování patří Milošovi Říhovi, ale i vedení Baníku, že mě uvolnili a v neposlední řadě mým bývalým klubům v extralize Karlovým Varům a Liberci, že mi umožnili být jejich součástí v extralize i v Lize mistrů.

Jak se akce národního týmu kryjí se zápasy Baníku ve druhé lize?

U národního týmu budu od 5.11. do 11.11., kdy Baník nemá žádný zápas. Dále od 10.12. do 16.12., což jsou dva zápasy Baníku a pak ještě dva zápasy v době od 4.2. do 10.2. Celkově tedy budu chybět 4 zápasy.

Jaká by byla situace v případě postupu Baníku do play-off?

K přípravě národního týmu na MS se připojím až v momentě, kdy u nás v Sokolově dohrajeme sezonu, taková je domluva.

Jak bude A-mužstvo fungovat během Vaší nepřítomnosti?

Tým povedou asistent Lukáš Mensator a trenér juniorů Jiří Parkmann. Má to logiku, kontinuitu na klubové úrovni. Jsem naprosto přesvědčen, že nejen trenéři, ale především hráči budou pracovat stejně jako v mé přítomnosti. Jsem přesvědčen, že v týmu máme takové hráče, kteří jsou charakterově velmi dobří.

Jak hráči na Vaše jmenování reagovali?

Blahopřáli mi a samozřejmě jsem musel přispět do týmové kasy (s úsměvem)