6.10. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Jdeme na hokej, Baník vyzve Nymbruk

Poprvé v sezoně vychází domácí zápas Baníku na sobotu. A po volnu v 7. kole dojde také k prvnímu měření sil se skupinou Střed. Do Sokolova míří NED Hockey Nymburk, tedy soupeř, se kterým se Baník naposledy střetnul v roce 2015.

Baníku start do nové sezony vyšel náramně. V šesti zápasech nasbírali Západočeši plný počet 18 bodů a také impozantní skóre 41:12. V posledním domácím utkání Sokolov udržel čisté konto, když porazil Děčín jednoznačně 5:0.

K zápasu bez inkasovaného gólu nebyl Baník daleko ani minulou sobotu, kdy se utkal v Praze s místní Kobrou. Jeden inkasovaný gól však plně vynahradilo jedenáct branek nastřílených do sítě soupeře.

Baník v současné době nastupuje téměř v kompletní sestavě, tedy až na dlouhodobě zraněného Tomáše Kvapila, který se snad do tréninku na ledě zapojí na konci října a nově také bez Matěje Zadražila, který bude měsíc působit v prvoligových Litoměřicích.

Kanadskému bodování pak vládnou posily Jakub Vrána s Lubomírem Kovaříkem, kteří nasbírali 13 resp. 11 kanadských bodů. V závěsu pak je právě Matěj Zadražil, který je se sedmi góly nejlepším střelcem týmu.

Nymburk, který je veden ve skupině Střed, vstoupil do soutěže dvěma porážkami s Jabloncem a Vrchlabím. Následovaly ale výhry nad Trutnovem, Dvorem Králové i Letňany. Naposledy však NED Hockey prohrál 5:2 derby v Kolíně.

V sezoně 2017/2018 skončil Nymburk ve své skupině na šestém místě.

Kádr Nymburka je pro Baník tak trochu neznámou. Přeci jen poslední vzájemný zápas s tímto celkem se datuje k prosinci 2015. Přesto v sestavě soupeře ale nalezneme známá jména. Nejzkušenějším hráčem je obránce Ondřej Kříž (43 let), který nastupoval v extralize za Kladno a Znojmo. Ve vyšší soutěži nastupovali například i Tomáš Tržický (obránce – Benátky), Ivan Ďurač (útočník - Mladá Boleslav), Petr Wiencek (útočník – Benátky). Fanouškům Sokolova jsou pak dobře známí Jan Stehlík a především Jakub Loučka, kteří působili v Klášterci.

Do Sokolova tak přijede zcela jistě zajímavý soupeř a zajímavé určitě bude i měření sil mezi týmy Severu a Středu. Doufejme, že v tom sokolovském duelu bude úspěšnější tým ze severní skupiny…

Utkání HC Baník Sokolov – NED Hockey Nymburk se hraje v sobotu 6. 10. 2018 od 17.30 hodin.