8.10. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Martin Trapl: Jsme dobrý kolektiv, setřepeme to ze sebe

V 8. kole Baník poprvé prohrál. Svého soupeře sice vysoko přestřílel, ale efektivita byla na straně soupeře. Do velkých šancí se dostal i Martin Trapl, ale ani on gól nevstřelil a do kanadského bodování tak zapsal jen asistenci po vydařené přihrávce na Vincenta Kesziho.

Baníku se nevydařil úvod zápasu a prohrával již od 2. minuty. Poprvé v sezoně tak sokolovští museli dotahovat gólové manko. „Vstoupili jsme do zápasu nekoncentrovaní. Jak jsme zápas začali, tak jsme ho i tak dotáhli. Bylo to takové rozkouskované a nebylo to dobré,“ hodnotí zápas Martin Trapl.

Baník byl v zápase aktivnější, měl více šancí, ale produktivní byli hosté, kteří stříleli vesměs pěkné góly. „Měl jsem tam dvě tři šance, ale selhalo mi zakončení. To se prostě musí dávat takové šance, co jsem tam měl,“ sype si popel na hlavu vytáhlý útočník Baníku.

V první třetině však byl Martin Trapl u akce, která skončila gólem Vincenta Kesziho, jenž puk uklízel do prázdné brány. Traplova přihrávka byla jedna z nejhezčích momentů zápasu. „Dostal jsem to do jízdy od Čáji, zaseknul jsem to a nezbývalo kam jinam to dát než to hrát přes osu. Ještě, že tam Vinny byl a dorazil to do prázdné brány,“ popisu první gól v síti Nymburka sokolovský hráč s číslem 24.

Baník tak poprvé poznal v soutěži hořkost porážky. „Nemyslím si, že to bude mít na nás nějaký vliv. Jsme dobrý kolektiv, dobrý tým. Setřepeme to ze sebe, půjdeme dál a budeme chtít vyhrát další zápas,“ vyhlíží již další utkání Martin Trapl.