16.10. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Ve středu Baník hostí Bílinu

Druholigové hokejové boje budou pokračovat již desátým kolem a cíl Baníku je jednoznačný: vrátit se zpět na vítěznou vlnu. Soupeřem ve středu 17.10.2018 od 18:00 budou Draci z Bíliny.

Baník po šesti výhrách v řadě v posledních dvou kolech dvakrát body ztratil, ale výkon v závěru utkání s Řisuty je velkým příslibem. V týmu se uvedl dvěma góly a jednou asistencí Tomáš Vracovský, útočník z týmu HC Škoda Plzeň, který naposledy působil v Klatovech. Nová posila týmu přichází zatím na měsíční hostování.

Naopak právě do Bíliny zamířili taktéž na měsíční hostování mladí hráči Baníku útočník Vincent Keszi a obránce Ondřej Pajk. A oběma se v prvním utkání za Bílinu dařilo. V týmu Draků působí i Filip Šmejc, jenž za Baník nastupoval v sezoně 2017/2018. Obránce Adam Novák se pak ucházel o místo v sestavě sokolovských hokejistů během letní přípravy. V týmu Bíliny pak bude také možno vidět například Jaroslava Šimečka, bývalého spoluhráče Josefa Stříbrného v Litoměřicích i v Litvínově nebo Martina Baránka, který působil v prvoligovém Ústí nad Labem. Bílina má v kádru i zahraniční hráče například Cédrica Delmarche (Belgie), Jegora Gnusina (Rusko) či Mykhayla Gevorkiana (Ukrajina).

V současné době Baník drží první příčku. Středeční soupeř je na předposledním, tedy šestém místě v tabulce. Z prvního letošního měření sil vyšel vítězně Baník, který v Bílině vyhrál 8:3.

HC Baník Sokolov – HC Draci Bílina, středa 17.10.2018, 18:00. Nenechte si souboj Baníku s bílinskými Draky ujít.