18.10. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Petr Přindiš: Hráli jsme dobrý útočný hokej

V 10. kole druhé hokejové ligy Baník zvítězil nad Bílinou 8:2. Jedním z úspěšných střelců byl i Petr Přindiš, který zaznamenal jeden z přesilovkových gólů.

Po dvou porážkách Baník znovu potěšil své příznivce. Na ledě se z velké části hrálo na jednu bránu a domácí si vytvořili velké množství šancí, z nichž osm proměnili. „Je důležité, že jsme vyhráli. Chceme vyhrát samozřejmě každý zápas, ale doma před vlastními diváky je to ještě o to důležitější vůči těm lidem, co chodí. Dnes bych řekl, že jich bylo zase o něco víc,“ začíná rozhovor Petr Přindiš.

Baník tentokrát svého soupeře výrazně přehrála, rozdíl mezi mužstvy dokazuje i počet střel, který byl 48:11 ve prospěch domácích. „Hráli jsme dobrý útočný hokej. Nechci snižovat kvality soupeře, ale myslím, že do obrany tam toho dnes tolik nebylo,“ hodnotí utkání důrazný bek.

Baníku se tentokrát dařilo i v přesilovkách, byť dlouhou početní výhodu 5 na 3 nevyužil. Celkem ale při hře 5 na 4 vstřelili domácí čtyři góly. „Myslím, že jsme podali dobrý týmový výkon, kdy nám fungovali i přesilovky. Takže myslím, že celkově to bylo dobré,“ pokračuje sokolovský „Pes“.

V týmu Bíliny působí Filip Šmejc, jenž v Sokolově nastupoval v loňské sezoně a pikantní byl souboj i pro Ondřeje Pajka a Vincenta Kesziho, kteří jsou v Bílině na měsíční hostování. „Hecování neproběhlo. Ale samozřejmě jsem to vnímal, že to jsou kluci, kteří jsou normálně od nás. Myslím ale, že dnešní náš výkon jim dnes toho moc nedovolil,“ říká Petr Přindiš.

V dalším kole Baník nastoupí na ledě Mostu, což bude šlágr kola a hráči jsou si toho vědomi. „Na tento zápas se připravuje a soustředíme, protože víme, že je to zápas o první místo. Chceme tam přijet vyhrát, jako každý zápas. Takže teď dva dny potrénujeme a doufejme, že to dopadne.“