Kučera, Potechin, Dostál, Kolářík, Šíma, Novák V., Rudovský, Libovický

Kos, Patyk, Urbanec, Krpata, Řepka, Vyskočil, Piovarči, Náprstek, Hampl, Kučera, Rod

Martin Procházka

První třetina rozhodla o vítězství Baníku

V 17. kole zvítězil Baník na svém ledě proti týmu Řisut 6:2, když o vítězství rozhodla hlavně první třetina, kterou Sokolov vyhrál 4:0.

Po jedenáctidenní pauze nastoupil Baník i s navrátilci do sestavy Tomášem Kvapilem a Janem Tomečkem. Novým mužem v sestavě Baníku pak byl mladý útočník Jan Bečvář z Litvínova.

A nástup do zápasu měl Baník parádní. Hned v první minutě totiž mezi kruhy zůstal nekrytý Tomáš Rohan a nemýlil se – 1:0. Následovala přesilová hra, kterou Baník nevyužil, ale brzy to bylo o dva góly. Po kombinaci druhého útoku zakončoval Pavel Kuběna – 2:0. Sokolov měl v první třetině mohutnou převahu a hrálo se v podstatě na jednu bránu. Ve 13. minutě pak Přindiš zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Janu Bečvářovi a zároveň odtáhnul obránce. Mladá posila Baníku svou šanci využila a vymetla pavouky v bráně Ilašenka – 3:0. Bečvář tak zaznamenal první gól hned při prvním startu v mužské kategorii. A domácí měli i další šance, ale Ilašenko odolával až do 20. minuty, kdy se prosadil Jakub Vrána – 4:0.

Úvod druhé třetiny patřil Řisutům, které využily svou jedinou přesilovku v zápase. Úspěšným střelcem byl Michail Potěchin – 4:1. Celkově pak druhá třetina byla mnohem vyrovnanější. Sokolov v ní i přes několik šancí neskóroval. A naopak ve 36. minutě snížil Náprstek na rozdíl dvou gólů – 4:2. Za tohoto stavu ještě navíc hosté trefili břevno Fečovo brány. Třetí třetina však i tak byla stále otevřená.

Do třetího dějství vstoupil Baník aktivně, ale zpočátku se nemohl proti Ilašenkovi prosadit. Až ve 49. minutě se k dorážce dostal Pavel Kuběna a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 5:2. V 51. minutě pak svůj tým uklidnil Martin Trapl, který překvapil Ilašenka – 6:2. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a Baník si tak do tabulky zapsal další tři body. A zaslouženě. Například jen na střely zvítězil Sokolov 55:10.

V dalším kole hraje Baník opět doma a to již v sobotu 17.11. od 17:30. Soupeřem budou Letňany.

Trenér Karel Mlejnek: Chtěl bych dnes vyzdvihnout naše hráče za výkon v první třetině. A musím říct, že i navzdory horším výkonu ve druhé třetině a třetí třetině jsme se drželi plánu a byli produktivní. Samozřejmě, tíží nás některé věci v útočné fázi, které si s hráči rozebereme. Zároveň bych chtěl poděkovat naším divákům, že se po pauze sešli v hojném počtu. A věříme, že výkony našich hráčů jim budou i nadále dělat radost.