15.11. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Jan Bečvář se v premiéře uvedl gólem

Přišel, vstřelil gól a zvítězil. To byl debut Jana Bečváře nejen v Baníku, ale vůbec v mužské kategorii. Litvínovský odchovanec navíc nastoupil do zápasu po dlouhé nemoci, která přibrzdila jeho kariéru.

Juniorský reprezentant se v Sokolově poprvé objevil v pondělí a ve středu již nastoupil po boku Michaela Čejky a Martina Trapla ve čtvrté formaci. „Hrál jsem zápas po tři čtvrtě roce. S klukama jsem absolvoval pouze dva tréninky, takže jsem se do toho dostával. Ale kabina mě vzala slušně. Se všemi si sedíme a myslím, že to šlo vidět i na ledě,“ říká útočník, jehož útok ve středečním zápase s Řisuty zaznamenal dva góly. Sám Jan Bečvář vstřelil krásný gól po skvělé práci Petra Přindiše.„Dostal jsem se sám před bránu a spadlo to tam,“ popisuje trochu skromně gól, kdy vymetl šibenici brány soupeře. Z gólu po dlouhé době měl však radost.„Jsem rád, že jsem to hned prolomil.“

Baník v první třetině exceloval, ve druhém dějství se ale Řisuty dostaly zpátky do hry. „Trochu jsme polevili v obraně a z obrany jsme se pak nedostávali do přečíslení. Takže tam jsme trochu zaspali a pak jsme to zase ve třetí třetině zase trochu dohnali,“ hodnotí průběh zápasu urostlý útočník.

Bečvář doposud působil v Litvínově, nyní žlutočerné barvy zůstaly, ale přesunul se do Sokolova. Po delší pauze se zatím dostává do formy. „V lednu se mi zjistila mononukleóza a nemohl jsem vůbec nic dělat. Pak jsem byl dva měsíce s naším litvínovským kondičním trenérem Ondřejem Ježkem a od pondělka jsem tady v Baníku,“ říká litvínovský odchovanec a dodává.„Ještě do ledna jsem hrál za juniorku, protože to věkově šlo. Pak od ledna jsem už nehrál dobře, zmatkoval jsem a podobně. A pak jsem půl roku stál.“

Baník je Bečvářovo první angažmá mimo Litvínov. „Ještě si pořád zvykám. Ale kabina je super. Zázemí je parádní, takže si nemám na co stěžovat,“ líčí nová posila Sokolova. Kabina nového hráče uvítala i jinak. První zápas za muže i za Baník, první gól, navíc vítězný, interní vyhlášení horníkem zápasu a také první rozhovor. Vojta Šik svému mladšímu spoluhráči hned hlásil, že levné to mít nebude.„Asi tady nechám celou výplatu,“ směje se Jan Bečvář.