16.11. 2018 | Mládež | Tomáš Bouda
Jiří Ticháček: Do Sokolova se vždy rád vracím

Vydařený návrat. To byl páteční zápas reprezentace do 16 let v podání Jiřího Ticháčka. Český tým porazil Švýcary 4:2. Sokolovský odchovanec pak na „domácím ledě“ vstřelil důležitý čtvrtý gól a zároveň byl vyhlášen nejlepším hráčem na straně české hokejové reprezentace.

„První třetina byla z naší strany velmi dobrá. Drželi jsme se plánu, který jsme chtěli hrát. Ve druhé třetině to bylo trochu horší, ale jinak myslím, že to bylo od nás dobré po celý zápas. Zaslouženě jsme vyhráli,“hodnotí páteční utkání obránce, který s hokejem začínal v Sokolově. Na západ Čech nyní již kladenský bek zavítal rád.„Je to pěkné, že se hraje zde, rád se sem vždycky vracím.“

V utkání Jiří Ticháček prokázal svůj přehled, poziční hru i dobré bruslení. Svůj výkon pak podtrhnul ještě vstřelenou brankou.„Jel jsem před bránu. Spoluhráč tam dobře stál a já to už jen doklepnul a přepadlo to přes brankáře. Gól byl už jen třešnička na dortu,“ popisuje mladý reprezentant, který na Baník stále vzpomíná.„Vyrůstal jsem zde a mám to tady rád. Nemůžu říct nic špatného.“

Svého svěřence pak popisuje asistent trenéra Václav Eismann následovně.„Jirka má výborné čtení hry. Je to ofenzivní obránce. Dobře se rozhoduje a dokáže se rozhodovat překvapivě. O svou šanci si řekl nejen výkony v dorostenecké extralize, ale také tím, že když jsme ho povolali při zranění jiného obránce na finálové utkání s Ruskem, tak to zvládnul velmi dobře. Myslím, že potvrdil oprávněnost nominace. A řekl bych, že jeho kariéra je dobře nastartována.“