16.11. 2018 | Klub | Tomáš Bouda
Václav Eismann: Líbí se mi, jakým směrem klub momentálně jde

Sokolov v uplynulém týdnu hostil reprezentace do 16 let Česka a Švýcarska. A Baník jako pořadatel kempu a zápasů těchto reprezentačních týmů uspěl.

Krajský hokej má v české hokejové reprezentaci do 16 let zastoupení nejen v Jiřím Ticháčkovi, ale také ve Václavovi Eismannovi, trenérovi karlovarské juniorky, který u národního týmu působí jako asistent trenéra Petra Hakena. „Pořád je to reprezentační mužstvo plenkách. Máme tady 11 hráčů, kteří nebyli na první reprezentační akci, a pro ty kluky je to s takhle rychlým hokejem první kontakt,“ popsal reprezentační výběr asistent trenéra.

Dorostenecký tým se na kempu v Sokolově věnoval základním činnostem ve své hře. „Zaměřili jsme se zatím na hru v obranném pásmu, na založení útoku z obranného pásma a následný přechod středního pásma. A kde se nejvíc trápíme, je hra v ofenzivní zóně. Zde máme velké nedostatky. Najednou je potřeba vše dělat rychleji a ten návyk hráčů není zatím dostačující,“ říká Václav Eismann

Reprezentační šestnáctka se teprve tvoří a tak na hledání klíčových osobností tohoto týmu je ještě brzo. „Nerad bych mluvil o osobnostech, protože je to mužstvo, které je teprve na začátku. Budeme sázet hlavně na týmové pojetí a na to, aby hráči do toho dokázali dostat emoce a charakter, což se nám na minulých reprezentačních akcích s ročníkem 2000 a 2001 vydařilo. Takže k tomuto budeme směřovat i v tomto ročníku, ale jak jsem říkal, je to ve zrodu,“pokračuje sokolovský odchovanec Václav Eismann.

Ten to, že se kemp reprezentační šestnáctky uskutečnil právě v Sokolově, uvítal.„Je to pro mě takové zpestření. Myslím však, že to plně zapadá do progresu sokolovského klubu, který zde momentálně je. A my jako reprezentační tým do 16 let jsme rádi, že jsme mohli podpořit tento „restart klubu“. Musím říct, že se mi jako místnímu rodákovi hodně líbí, jakým směrem ten klub momentálně jde. Ve vedení jsou lidé zapálení pro tu činnost a to je jedině dobře,“ chválí sokolovský Baník reprezentační trenér.