16.11. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Tomáš Kvapil je zpět

Poslední přípravný zápas a pak dlouhá pauza. Nešťastně tečovaný puk v zářijovém utkání s Karlovými Vary Tomášovi Kvapilovi odložil start do nové sezony. V utkání s Řisuty se již Kvapil na ledě objevil a návrat to byl vítězný.

Středeční zápas hokejistů Sokolova byl ve znamení návratů. Po krátké absenci se do sestavy vrátili Kovařík s Hruškou, po několika týdnech i obránce Tomeček. Nejdelší herní přestávku však měl Tomáš Kvapil. „Z pohledu fyzičky jsem si zvyknul docela rychle, horší bude se do toho dostat i hlavou, ale to chce trochu času,“ začíná rozhovor Tomáš Kvapil.„První třetina z naší strany byla výborná, to jsme plnili, co jsme měli. Ve druhé jsme z toho trochu vypadli, ale bylo důležité, že jsme se do toho dokázali ve třetí třetině vrátit a dotáhli zápas do vítězného konce,“ hodnotí utkání obránce Baníku.

Na nešťastný moment si pamatuje velmi dobře. „Vybavuje se mi úplně všechno, hlavně ta bolest,“ popisuje odchovanec Loun, který působil jak v Plzni, tak v Karlových Varech.„Musel jsem tři dny počkat, než opadne otok, pak jsem jel do specializovaného centra v Plzni, kde mi kromě zlomeniny lícní kosti zjistili i zlomeninu čelisti. A to byl ten hlavní problém v léčení. Ani ne tak lícní kost, ta se hojí poměrně dobře, ale horší je to s čelistí, protože s ní člověk hýbe,“ říká obránce s prvoligovými zkušenostmi.

První prognózy zněly tři měsíce bez hokeje. Tomáš však svůj návrat uspíšil. „Určitě jsem se těšil, až naskočím. Tréninky jsou stereotyp a bez zápasu je to nuda. Takže jsem rád, že jsem mohl naskočit a doufám, že se to bude jen zlepšovat,“ věří bývalý mládežnický reprezentant, jenž si hokej zahrál také v nejvyšší švédské juniorské soutěži.

Během nucené přestávky však Tomáš zažil i šťastné chvíle, když se stal otcem již druhého syna. „Říká se, že všechno špatné je pro něco dobré. Takže v tomto bylo dobré, že jsem mohl být u porodu malého a pak nějakou chvíli jsem mohl manželce pomáhat doma, protože jsem toho neměl tolik.“

Baník nyní čeká častější křížení se skupinou střed. Tomáš se na další zápasy po dlouhé přestávce velmi těší. „Určitě chceme vše vyhrát. Nic jiného ani chtít nemůžeme,“ uzavírá rozhovor Tomáš Kvapil.