19.11. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Jan Tomeček: Zápas jsme si pohlídali

Baníku se sobotní zápas povedl a velký podíl na tom měli i obránci, kteří soupeři příliš nedovolili. Jedním z pilířů obrany je i Jan Tomeček.

Honzo, zápas jsme dovedli do vítězného konce s výsledkem 5:1. Poprosím Tě o zhodnocení utkání…

Nastoupili jsme do utkání dobře. Vedli jsme o dva góly, pak sice soupeř snížil, ale jinak neměl nic velkého. Možná tím gólem, který dali, tak trochu vylezli nahoru, ale my jsme si to pohlídali.

Především v první třetině jsme soupeře vysoko přestříleli. Dali jsme sice tři góly, ale asi jich mohlo být i více?

Máme to skoro každý zápas takhle. Máme hodně šancí, ale je pravda, že jich tolik nevyužíváme. Přeci jen, když na to někdo kouká, tak vidí, že někdy si to kluci chtějí strkat až do brány. Kdyby to napálili hned, tak by možná výsledky byly také jiné. Ale zaplaťpánbůh vyhráváme a nějaké góly tam také spadnou.

Ty jsi do minulého zápasu nastoupil po delší pauze. Co se přihodilo a jaké je situace teď?

V utkání s Řisuty jsem se srazil s hráčem. Nebylo to nic závratného, ale píchlo mě v boku a od té doby jsem se 14 dní – 3 týdny nemohl pořádně hýbat. Na rezonanci to ale bylo dobré a vyléčil jsem to. Teď je to již naštěstí v pořádku a necítím to.

V Sokolově působíš již počtvrté. Zatímco v sezoně 11/12, 14/15 ses v sestavě pouze mihnul, v sezoně 13/14 jsi patřil ke klíčovým bekům. V letošní sezoně jsi začínal v extraligovém kádru, pak následoval přesun do Sokolova. Jak se Ti zde líbí?

Mně se tady líbí. Je to kousek od Varů, kde mám byt. Kluky tady většinu znám. S některými jsem hrál před čtyřmi, pěti lety co jsem tady byl nebo je znám z Karlových Varů z žákovských kategorií. Stejně tak znám trenéra, který mě ve Varech de facto vychoval. Takže se mi tady líbí a jsem tu spokojený.

Tomáš Kvapil mi radil, abych se Tě zeptal na šanci v závěru….

Tak on si chtěl rýpnout. Měl jsem to na konci mezi kruhy, ale nedal jsem. Ale až dá gól on, tak ať mluví (se smíchem).