HC Domažlice
  • SN
7. kolo   30.11.2018 - 19.30
VVSNPP
  • 18:28 Veverka J. (Prachař, Salajka)
  • 23:22 Setikovský
  • 44:58 Kulhánek (Baxa)
  • 58:03 Baxa (Kučera)
  • 59:08 Prachař (Veverka J.)
  • 59:59 Prachař
  • 60:00 Hudák P. - rozhodující nájezd
Cheb - Kaznějov 4:6
Trstěnice - Klatovy "B" 5:8
Rokycany - Mar. Lázně 12:7
Ostrov - Tachov 5:8
Nejdek - Třemošná 4:2

Béčko vy(na)pálilo dokonale Domažlice

Zápas se v řádném termínu neuskutečnil kvůli nemoci hráčů Sokolova. Ačkoliv byl zápas dán na pozdní páteční večer body míří do Sokolova!

První zápas s Domažlicemi byl kvůli nemoci řádně odložen. Při jednání s tímto celkem zbyla hořká pachuť na jazyku zástupcům a posléze i hráčům Sokolova. Náhradní termín byl dán na pozdní páteční večer, i když zcela náhodou Sokolov hraje ihned v sobotu řádné kolo - svět je malý, tudíž o náhody tu není nouze. Od určení náhradního termínu byl zejména David Prachař terčem svých bývalých spoluhráčů z Domažlic ve smyslu, že Sokolov se bojí a pokud náhodou přeci jen přijede, vyfasuje minimálně deset branek. Nebylo to tak úplné plácání slámy, Ostrov inkasoval v Domažlicích 23 branek. Plzeňští vysokoškoláci hrající za "B" tým museli strávit krušný čas se svými vysokoškolskými kolegy, co většinou právě hrají za Domažlice.

Ve středu navíc proběhla univerzitní estráda tzv. souboj o Plzeň, při které byl zraněn Filip Hauzr(bohužel dlouhodobě). Jako kdyby tento duel byl proklet. V pátek ochromila neskutečná ledovka a nepřízeň právě půlku republiky - západní část. Nicméně borci nosící černožluté dresy se sjeli ze všech koutů ČR a setkali se v Domažlicích.

V závěru první třetiny se hostující celek dostal do vedení 0:1! Zaskočený soupeř sice ihned po začátku druhé části hry vyrovnal, ale od té doby svou branku zamkl vynikající brankář Jakub Frček a zopakoval tak bezchybný výkon ze středečního mače vysokých škol.

Favorizovaný celek přeci jen v závěrečné třetině dokázal skóre posunout na stav 3:1 ve svůj prospěch. Po třetí inkasované brance hrající trenér Říha zvolil taktický prvek oddechový čas. Tým se uklidnil, zkusila se power - play a na led vstoupil jako bájný bůh hněvu "Fobos" David Prachař, který nejprve snížil na 3:2,aby v čase 59:59 zaznamenal vyrovnávající branku na 3:3! Vidět kyselé obličeje hráčů Domažlic bylo k nezaplacení, stejně tak jako vypsání zbytečných prémií v dresu domažlických o vstřelení hattricku či jubilejní desáté branky.

Jak říká známý slogan konec dobrý - všechno dobré! Sokolov B se opět dostal ke své velmi oblíbené disciplíně, jakou jsou samostatné nájezdy! Za hostující celek byl úspěšným exekutorem David Prachař a rozhodující branku si připsal na své konto Petr Hudák!

Ačkoliv jsou hráči v této chvíli stále na cestě z Domažlic, čeká je již v sobotu od 11:30 hodin souboj s nevyzpytatelným celkem Apollo Kaznějov! Poprvé v této sezóně se bude jednat o sobotní double, jelikož "A" tým sokolova nastoupí po kanonádě s Mostem proti horalům z Trutnova od 17:30! B tým srdečně zve každého fanouška sokolovského hokeje.