2.12. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Josef Stříbrný: Bylo to náročné utkání

Baník ve 22. kole porazil Trutnov 4:1. Jednou brankou se na vítězství podílel i Josef Stříbrný, který zvyšoval na 3:1.

Pepo, Trutnov jsme porazili 4:1, ale z pohledu diváka náročné utkání?

Ano, bylo to náročné. Věděli jsme, že zápasy s týmy ze skupiny Střed jsou vždycky náročné. Připravili jsme se na to. Po první třetině jsme vedli 2:0, chtěli jsme přidat ještě nějaké góly a uklidníme to. Bohužel se to nepodařilo. Dobře jim zachytal gólman. Měli jsme tam pasáž hry, kdy jsme z toho vypadli a dostali jsme z toho i gól. Ale uhlídali jsme to. Ve třetí třetině bych řekl, že jsme měli převahu fyzicky a padlo nám to tam.

Bylo těžké po třinácti gólech proti Mostu se koncentrovat?

Myslím, že jsme na to hned zapomněli. Každý zápas je jiný. Most, od desáté minuty, když jsme vedli 4:0, tak přestali hrát. Takže jsme vstoupili do zápasu stejně jako do každého jiného

Vstřelil jsi důležitý třetí gól. Hosté ale reklamovali faul a následně to ani Tomáš Vracovský neměl jednoduché…

Jejich hráč dostal puk, vyjížděl z pásma. Neviděl mě, protože jsem byl od něj ze strany. Dal jsem mu tělo, vzal mu puk a s Vrácou jsme to pak vykombinovali. Se štěstím to tam pak spadlo.

Takové zápasy jako ten dnešní stojí i na gólmanech. David Fečo určitě zaslouží velkou pochvalu?

Ano. Byl výborný. Měli jsme tam slabší pasáž, asi sedmiminutovou, kdy Trutnov jel sám na bránu a měli i pár závarů. Takže nás David podržel, soupeř vstřelil jen jeden gól a vyhráli jsme.