15.12. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Adam Rulík: S Jabloncem to bude kvalitní zápas

Po dvou porážkách hokejový Baník Sokolov opět bodoval naplno.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body, což byl náš jednoznačný cíl. Po dvou porážkách jsme měli co napravovat. To jsme splnili, jsme za to rádi a budeme se připravovat na další zápas,“ říká spokojený Adam Rulík.

Středeční výhra 8:0 se však nerodila lehce. Baníku trvalo více než půl zápasu, než konečně protrhnul střeleckou smůlu. „Trochu nám trvalo, než jsme rozjeli nohy a v první třetině jsme měli špatný pohyb. Ale postupem zápasu jsme převrátili utkání na naši stranu. Měli jsme pak více ze hry a bylo zřejmé, že ty góly začnou padat,“ pokračuje bek Baníku.

Sokolov čekal na branku celkem 114 minut, tedy téměř dva zápasy hrací doby. Ve zbytku duelu s Děčínem to ale v posledních 28 minutách plně dohnal, když se prosadil celkem osmkrát.„Nemyslím si, že by to bylo v našich hlavách. Ve Vrchlabí to bylo o jednom gólu a ten bohužel pro nás vsítil soupeř,“ podotýká k této situace mladý obránce Sokolova.

Ten se v utkání trefil dvakrát a málem zopakoval hattrick z loňské sezony. V utkání pak obránci zaznamenali hned polovinu branek. „V tréninku se hodně snažíme trénovat situace, kdy dáváme puky nahoru na beky se střelbou a tlakem útočníků do brány. Takže jednoznačně to přisuzuji tréninku, ale nehledal bych v tom něco zvláštního, že zrovna dnes skórovali obránci. Prostě to tak vyšlo,“ nepřikládá gólům beků větší váhu Adam Rulík.

Druhá liga před Vánoci pokračuje v rychlém sledu a v sobotu na sokolovské diváky čeká lahůdka. Na západ Čech totiž dorazí vedoucí celek skupiny Střed HC Vlci Jablonec nad Nisou. Utkají se tak dva týmy na prvním místě tabulky.„Očekávám kvalitní a vyrovnaný zápas, za což jsme rádi, protože takové zápasy nás posouvají směrem nahoru, což je směr, kam chceme. Bude to těžký zápas, ale uděláme vše pro to, abychom ho vyhráli,“ zve diváky do ochozů Adam Rulík.