15.12. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
V sobotu souboj dvou vedoucích týmů

Do Sokolova dorazí atraktivní soupeř - Vlci Jablonec

Baník se znovu rozstřílel. Po střeleckém půstu v zápase ve Vrchlabí, který skončil fotbalovým výsledkem 1:0 pro domácí tým, nastříleli sokolovští hokejisté svému děčínskému soupeři osm gólů a sami neinkasovali. Baník tak rozšířil své konto na 54 bodů po 23 zápasech a je stále na prvním místě skupiny Sever.

Nyní ale přijede do Sokolova vedoucí celek skupiny Střed – HC Vlci Jablonec. Očekávat tak můžeme velmi kvalitní utkání, a jak souboje s Jabloncem bývají, také plné emocí. Jablonečtí Vlci mají velmi kvalitní a zkušený tým. V jejich středu působí současný nejproduktivnější hráč soutěže Kamil Bříška (18+27) či produktivní obránce Tomáš Mrkvička (3+17). Největší hvězdou týmu je však urostlý Tomáš Plíhal, útočník, jenž odehrál téměř 100 zápasů v NHL za San Jose Sharks či přes 270 zápasů v nejvyšší finské lize. V kádru má Jablonec i další velmi kvalitní hráče, z nichž velká část působí v dresu Vlků již delší dobu. Na soupisce je i Dominik Havelka, obránce, jenž v sezoně 2016/2017 odehrál za Baník tři zápasy, a letos v létě se s Baníkem zúčastnil i týdenního minikempu na ledě. Rozhodně je se na co těšit a souboj vedoucích týmů je velkým lákadlem

Utkání HC Baník Sokolov - HC Vlci Jablonec nad Nisou se hraje v sobotu 15.12.2018 od 17:30 hodin.

Zápas s Jabloncem je pro Baník posledním mistrovským domácím zápasem. V roce 2018 hraje Baník ještě na Kobře a v Nymburku, ale doma se sokolovští hokejisté přeci jen ještě představí. Netradičně v neděli 23.12.2018 od 14:30 totiž Baník změří sily s extraligovými Karlovy Varyv rámci souboje o pohár hejtmanky Karlovarského kraje. Utkání je hrané jako charitativní a na diváky mimo samotného zápasu čeká také autogramiáda obou týmů či bohatá tombola. A právě z tomboly půjde výtěžek na podporu SK Kontakt Karlovy Vary, tedy sportovního klubu pro zdravotně postižené.