21.12. 2018 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Hrajeme pro SK Kontakt Karlovy Vary

Pro koho hrajeme a kdo jsou partneři nedělní akce?

Charitativní utkání o pohár hejtmanky Karlovarského kraje má před sebou druhý ročník a výtěžek z tomboly poputuje tentokrát do SK Kontakt Karlovy Vary, což je sportovní klub zdravotně postižených. Krátce jsme si o nedělní akci povídali se Štěpánkou Řehořkovou, předsedkyní klubu

Popište prosím stručně svou činnost…

Hlavním posláním klubu je zpřístupnit pohybové aktivity a sport osobám se zdravotním handicapem. Nosnou aktivitou je plavání, neboť v plavání se nejlépe snoubí zdravotní a rehabilitační prvky a pro nadšené a odhodlané umožnuje i sportování na nejvyšší úrovni. Hlavní činnost se naplňuje ve čtyřech hlavních oblastech: 1) celoroční výuka plavání, 2) sport – závody, 3) soustředění, 4) doplňkové aktivity se sociálním přesahem. Nedílnou součástí je zapojování dobrovolníků a spolupracovníků do programu a vést je trvalé spolupráci.

Sledujete hokej a hokejové zápasy v Karlovarském kraji?

Někteří naši plavci a členové klubu jsou velkými fanoušky HC Energie a nevynechají žádný zápas. Občas vynechají i plavecký trénink, aby stihli hokej, což se u nás u trenérů nesetkává s radostným přijetím:-).

Máte oblíbený tým, nebo hráče?

Tým HC Energie a hráče by sdělili naši plavci – fanoušci.

Jistě víte, že výtěžek z charitativního zápasu mezi týmy HCB-HCE bude věnován právě na činnost vašeho klubu. Jak jste reagovala, když jste se tuto informaci dozvěděla?

Vzhledem k tomu, že jsme nezisková organizace a její činnost je postavená a vícezdrojovém financování, tak jsme za každou podporu vděční. Obzvláště sympatické je, že takovýmto charitativním utkáním mohou vypomoci sportovci zdraví sportovcům s handicapem. Vzájemná výpomoc propojuje oba břehy, sport zdravých a sport handicapovaných a tato sounáležitost je nad všechna vítězství.

Už víte, na co finance využijete?

Protože jsme nyní v období, kdy nevíme, jak dopadnou dotační řízení, tak nyní nejsme schopni říci konkrétní věc či akci. Naším cílem je zajistit dostatek finančních prostředků na celoroční činnost klubu, která má rozpočet cca 2,5 milionu.

Zúčastníte se osobně zápasu?

Ano, zúčastním se a vezmu s sebou i rodinné příslušníky. Účastnit se budou i další plavci a rodičové. Těšíme se na pěkný hokej.

Chcete něco vzkázat, fanouškům, hráčům, vedením klubů?

Fanouškům přejeme dobrý hokej, hráčům radost a nadšení ze hry a vedením klubů energii dělat kvalitní práci.

A kdo se na akci podílí? Do tomboly přispěli tito partneři:

Apatmány Engadin Boží Dar
Justcake KV
VLNY music agency
Ventura pub Evropák

Partnery utkání pak jsou JURICA a.s. - ing. Anton Jurica a Hadys corp. s.r.o.- pan Miroslav Hadáček

Záštitu nad celou akcí převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mráčková Vildumetzová

HC Baník Sokolov všem partnerům děkuje!