22.12. 2018 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Charitativní zápas s Karlovými Vary již v neděli

O charitativním utkání s Karlovými Vary s oběma trenéry, Karlem Mlejnkem a Martinem Pešoutem.

Pro Sokolov to bude poslední hokejové utkání v roce 2018. A rovnou přijede extraligový tým. V neděli 23. 12. 2018 od 14:30 se totiž v Sokolově odehraje druhý ročník zápasu O pohár hejtmanky Karlovarského kraje, kde proti sobě nastoupí druholigový HC Baník Sokolov a extraligová HC Energie Karlovy Vary. „K utkání přistoupíme tak, že budeme chtít divákům jako odměnu za jejich návštěvu předvést co možná nejlepší výkon. To je to co od utkání očekáváme společně s vynikající myšlenkou přispět dobré věci,“ říká trenér Sokolova Karel Mlejnek. Energii po reprezentační pauze přichází toto utkání vhod. „Jelikož nám v termínu 26. 12. vypadlo utkání s Třincem, který jede na Spengler cup, tak jsme již v září domluvili tento termín utkání, abychom zabránili hernímu výpadku. V pondělí jsme se navíc dozvěděli, že ve středu nebylo možno hrát v Olomouci kvůli závadě na strojovně stadionu, a tak nám během tohoto období vypadly hned dva zápasy. Utkání v Sokolově tak pro nás má větší důležitost než loni, kdy jsme termín zařadili do našlapané termínové listiny konce loňského roku,“kvituje sehrání zápasu trenér Karlových Varů Martin Pešout.

Na diváky kromě hokeje čekají i doprovodné akce. Celý program začne zhruba v 13:40, kdy hráči vyjedou k rozbruslení, ale zároveň se hokejisté obou týmů budou střídat v autogramiádě u ledové plochy. Hlavním cílem je však podpora SK Kontakt Karlovy Vary, což je sportovní klub pro zdravotně postižené. A právě tomuto klubu bude věnován výtěžek z bohaté tomboly, na kterou se mohou diváci taktéž těšit. Samotný zápas pak bude mít i svůj malý předzápas, který obstarají hráči základen obou týmů.

„Určitě diváky zveme k podpoře dobré myšlenky a ke zhlédnutí zajímavé konfrontace týmů z různých lig,“ zve na utkání kouč sokolovského Baníku Karel Mlejnek. Zatímco Karel Mlejnek jako tehdejší trenér Liberce u minulého charitativního zápasu nebyl, Martin Pešout již může srovnávat. „Na loňský zápas určitě vzpomínáme v dobrém. Pohodová atmosféra i pocit, že jsme mohli přispět dobré věci, v nás zůstal dodnes. Oba soupeři disponují rozhodně vyšší kvalitou než loni. Sokolov jasně vede druhou ligu a my věříme, že se mu postup do 1. ligy podaří. A my na rozdíl od loňska hrajeme extraligu.“

Nad celou akcí převzala záštitu hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mráčková Vildumetzová a stejně jako loni oba týmy podpoří dobrou věc. „V první řadě by i charitativní podtext zápasu mohl být pro lidi zajímavý, neboť kdy jindy než o Vánocích by si každý měl uvědomit, že jsou mezi námi tací, kteří nemají to štěstí a nemohou žít plnohodnotný život a potřebují pomoc. A my, co to štěstí měli, jim aspoň takto malinko můžeme svou účastí na utkání pomoci. V poslední řadě se jako loni podařilo dát dohromady bohatou vánoční tombolu a věříme, že divákům výhry udělají radost,“ říká lodivod karlovarské Energie.

Baník před Vánoci sice čeká náročný program, ale do utkání trenér pošle nejsilnější možnou sestavu. „Aktuálně máme zraněné 3 hráče a program dvou venkovních utkání v Praze a v Nymburku. Po Nymburku proběhne ihned další den toto utkání. Přesto budeme chtít nastoupit pokud možno kompletní,“ přibližuje Karel Mlejnek. Kompletní sestavu by měl do Sokolova přivézt i extraligový tým. „Vzhledem k zápasovému výpadku s Olomoucí a Třincem, tak budeme hrát v plné sestavě,“ slibuje Martin Pešout.

Extraligový tým se v Sokolově představí po dlouhých letech a diváci by si tak neměli toto utkání nechat uniknout. Navíc všichni mohou podpořit dobrou věc, kdy se k výtěžku z tomboly přidají i výtěžky z různých sbírek obou klubů. „Vnímám to tak, že konfrontace s extraligovým týmem ve spojení s dobrou myšlenkou jsou samo o sobě velkou motivací a nejlepší pozvánkou,“ zakončuje Karel Mlejnek, trenér Baníku a asistent českého reprezentačního týmu. „Hráče nebudeme speciálně motivovat. Chceme, aby se hrál rychlý atraktivní hokej plný šancí na obou stranách, tak aby se diváci bavili,“ uzavírá rozhovor kouč Energie Martin Pešout.