4.1. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Na úvod roku dorazí Kolín

Po 14 dnech se hráči Baníku vrací k druholigovým bojům.

O vánoční přestávce baníkovci poctivě trénovali a pauzu si zpestřili vítězným zápasem proti extraligovým Karlovým Varům i utkáním proti vlastním fanouškům. Nyní již ale opět začnou boje o ligové body.

Baník před vánoční přestávkou zvítězil čtyřikrát po sobě s impozantním skóre 20:2 a na tuto bilanci by rád navázal i novém roce. Avšak nyní se do cesty staví velmi silný SC Kolín.

Baníku v aktuálním ročníku patří první příčka ve skupině sever se ziskem 63bodů a se skóre 130:49. Paradoxně již před vánoční přestávkou si Baník jako vůbec první tým druhé ligy zajistil účast v playoff, ačkoliv zbývá sehrát ještě dvanáct utkání. Sokolov by však rád udržel první příčku a o ní bude, především s Klatovy, ještě pořádný boj.

Kolín je ve své skupině na třetím místě se ziskem 45 bodů a se skóre 91:67. Vzhledem k tomu, že se Baník s Kolínem až tak často neutkává, tak některá jména hráčů pro sokolovské fanoušky nebudou až tak známá. Přesto Martin Sejpal, Jan Hanzl, Josef Malý, David Šafránek nebo Václav Jankovský jsou zárukou kvality. Týmovému bodování pak vládne Dominik Zumr s 31 kanadskými body, tedy se stejným počtem jako Jakub Vrána v sokolovském dresu.

V prvním utkání, ve velmi kvalitním zápase, zvítězil Baník v Kolíně 2:0 a i v sobotu se můžeme těšit na pěkný hokej, který Kozlové vždy produkovali. Proto neváhejte a přijďte naše kluky podpořit.

Utkání HC Baník Sokolov – SC Kolín se hraje v sobotu 5.1. od 17:30 hodin. Partnerem utkání je společnost SHA - Bau Sonntag Klingenthal, pan Tino Sonntag.