6.1. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
P. Michálek: Přes Vánoce jsme trénovali jak Sověti

Ve 30. kole Baník porazil na svém ledě Kolín 2:1. Tzv. horníkem zápasu si kabina sama zvolila Patrika Michálka.

Patriku, Kolín jsme porazili. Ale bylo to asi těžké utkání?

Utkání bylo náročné. Ale to jsme věděli už před zápasem. Bylo to hodně bruslivé od samého začátku. Na soupeře jsme se dobře připravili, v čemž jsme měli výhodu. Hráli aktivně, což jsme také čekali a nakonec jsme to zvládli. Pustili jsme je do minima šancí a štěstí se nakonec přiklonilo k nám.

Potvrdilo se znovu, že zápasy se skupinou Střed jsou kvalitnější?

Myslím si, že tam jsou o něco kvalitnější soupeři, což je vidět i na výsledkách. S Mostem, který byl druhý, jsme vyhráli 13:1 a pak jedeme k týmu ze středu, jako je Kolín a jsou to tahanice. Například zrovna Kolín, už u nich to bylo 2:0, teď 2:1. Takže určitě to jsou kvalitnější zápasy a pro nás jenom dobře do play-off.

Jak se Ti po vánoční pauze hrálo? Byl znát herní výpadek?

Trénovali jsme jak Sověti (se smíchem). Dřeli jsme, ale to k tomu patří. Nemáme v naší lize repre pauzu, takže musíme makat o Vánocích. Ale myslím, že nám to rozhodně jen prospělo.