Vávra, Šmejkal, Šimůnek, Ďugel, Bolonin

Horáček, Schovánek, Jirků, Malý "C", Svoboda, Berčík, Báča, Fidler, Čadek, Fišer "A"

Miroslav Klapáč

Béčko zdolola Tachov na nájezdy

B-tým ve vyrovnaném zápase dokázal vytěžit 2 body po výhře na samostatné nájezdy nad mladým týmem z Tachova.

Rezerva Sokolova vstoupila do roku 2019 úspěšně, a sice výhrou nad HC Tachov 4:3 po samostatných nájezdech. Sokolovu vyšel perfektně úvod utkání, když Matěj Kurfürst dostal puk za záda hostujícího brankáře již po 7 vteřinách hry - 1:0. Soupeř spoléhal především na secvičené akce při přečíslení, a proto vedl po 40 minutách 2:1. Hráči ve žlutých dresech nic nevzdali, a ačkoli jim nevycházely přesilovkové hry dle představ, dokázali vyrovnat na 2:2 po pěkné individuální akci Romana Kašpara. Nicméně hostující celek dokázal reagovat zanedlouho další brankou Fišera v 55 minutě. Domácí tým však nic nezabalil a při hře bez brankáře ve vylepšené přesilovce 6 na 4, 45 vteřin před koncem utkání propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě kapitán Ivan Říha - 3:3.

Co B-týmu Sokolova vychází na 100%, jsou samostatné nájezdy, což se projevilo i v neděli. Všichni 4 tachovští hráči si vylámali zuby na vynikajícím brankáři Jakubu Frčkovi. Kdežto za Sokolov se nejdříve trefil mazácky, byť jeho nájezd nebude aspirovat mezi nejrychlejší, David Prachař. Výhru následně potvrdil ukázkovým blafákem jeho spoluhráč Jiří Janata.

Do konce základní části již zbývají pouze tři zápasy. Dne 12.1. od 16:00 hodin se uskuteční přímý souboj o třetí místo v tabulce na ZS v Ostrově. Posledním utkání na domácím ledě bude dne 19.1. zápas proti Mariánským Lázním od 11:30 hodin. A poslední kolo soutěže s uskuteční na ledě ambiciózního a talentovaného celku z Třemošné 26.1. od 16:30 hodin.

B tým stále hraje o udržení třetího místa a zároveň také o co nejlepší pozici do play-off. Na 95% se v play-off utká s celkem HC Čerti Ostrov, kde působí několik exsokolovských hráčů, tudíž o emoce nebude nouze. Zůstává pouze odpovědět, kdo do tohoto souboje půjde z třetího místa.