11.1. 2019 | Stará garda | Zdeněk Plachý | Převzato: Sokolovský deník
Stará garda vyhrála i v Srbsku

Článkem se vracíme k dalšímu úspěšnému tažená Staré gardy, tentokrát v Srbsku

...tihle „maníci“ by měli pomalu dostat medaile za šíření dobrého jména sokolovského a možná i českého hokeje v zahraničí.

Řeč je o staré gardě Baníku Sokolov. Její hráči si mohli na mapě odškrtnout další zem, kterou navštívili. Samozřejmě ji navštívili jako hokejisté. Na mezinárodním turnaji v srbském Novém Sadu, jako na mnohých jiných místech, nenašli přemožitele. Slovenský Liptovský Mikuláš sokolovští „old boys“ porazili 5:2, bulharský výběr 7:1, srbskou Subotici vyprovodili 8:1 a ve finále si poradili i s celkem z Bělehradu 5:2.

K turnaji museli baníkovci překonat 960 kilometrů. „To znamenalo dvanáct hodin v autobuse,“ upřesňoval manažer výpravy Roman Galeja.

S tím si ale Sokolováci poradili. „Ve stejném termínu se konal i turnaj v Budapešti, tam jsme ale byli už několikrát, tak jsme chtěli trochu změnit stanoviště,“ vysvětluje Galeja, proč padla volba na „Balkán“.

V hale místního klubu HK Vojvodina Nový Sad bylo přihlášených dvanáct týmů rozděleno do dvou věkových kategorií. „Na všech turnajích, které hrajeme, patříme k nejstarším mužstvům,“ připomněl manažer české výpravy. Tady konečně Old boys Baníku změřili síly s věkově poměřitelnými protihráči. Překvapením bylo zázemí. Turnaj se odehrával v obrovském sportovním komplexu. „Hokej, metaná, bowling, lukostřelba, všechno v moderní stavbě,“ poukazoval na sportovní komplex Galeja.

Další příjemností byly ceny, které byly příznivější než v České republice. Hráči si tradičně v nabitém programu, kde se hrálo i po půlnoci, našli chvíli i na nějakou tu procházku. „Stačili jsme projít některé historické památky, mezi nimi starou pevnost. Je to zajímavé město. Hokejový galavečer nebyl tak pompézní jako obvykle, ale panovala velmi přátelská atmosféra,“ popisuje bývalý obránce A týmu Baníku Sokolov.

Výprava z českého hornického západu využila turnaj také k propagaci vlastního klání, které se uskuteční na konci sezony v Sokolově, kde je už potvrzená účast slovenských Košic a finského Oulu. S dalšími kluby se vedou jednání.

Na dobré cestě je zřejmě účast španělské Barcelony, jejíž zástupci již zjišťují možnost příletu. A závěrečné slovo borců ze staré gardy Baníku? To nachází překvapivého adresáta.

„Asi to cítí každý fanoušek, který chodí v Sokolově na hokej a sleduje dění v našem klubu. Baník jde závratně nahoru, nejen samotným hokejem, ale i propagací a vším okolo. Za to patří současnému managementu velká poklona,“ vzkazuje za starou gardu Galeja. Je vidět, že bývalým hráčům není osud mateřského klubu lhostejný. Ostatně platí také to, co Roman Galeja neřekl, že se „old boys“ do všech aktivit HC Baník Sokolov směle zapojují.

Stará garda

Baník Sokolov

Brankáři: Šenkýř Radek; obránci: Suchopár Petr, Šafář Dušan, Krátký Jiří, Salva Pavel; útočníci: Soukup David, Hrysz Bohumír, Borolič Tomáš, Borolič Vít, Pašek Antonín, Werner František, Šnicer, Miloslav, Novák Jan

doprovodný tým: Borolič Vít nejst.(host a třetí řidič), Galeja Roman (manažer), Jankovský Jaroslav (host, fanoušek), Birner Milan (vodonoš, psycholog), Thomas Weischnedel (pivonoš, atd.), Kalivoda Radovan (host,fanoušek).