16.1. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník porazil i Řisuty

Ve 32.kole 2.ligy ČR zajížděli sokolovští hokejisté do Slaného, kde se utkali s týmem řisutských Buldoků. V poměrně svižném a málo přerušovaném utkání se prosadili hosté až ve druhé polovině utkání, a nakonec si přivezli výhru 1:4 po třetinách 0:0, 1:2 a 0:2.

Baník byl od začátku zápasu více na puku, ale přes bojovné domácí borce se těžko prosazoval. Nicméně si v první dvacetiminutovce vytvořil několik stoprocentních gólovek, ale sokolovští vždy ztroskotali na dobře chytajícím gólmanovi Buldoků. A protože ani domácí se nějak zvláště neprosadili, skončila první třetina bez branek.

Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná. V jejím úvodu, v čase 22:45, se ujali Baníkovci vedení po hezké kombinaci Vracovského s Markem Švecem –0:1. Obě mužstva se snažila o gólové zakončení, koncovky však byly většinou nepřesné. Gólu se hrstka domácích příznivců dočkala ve 33.minutě, když se po chybě v obranné hře hostů z mezikruží prosadil Jakub Kučera– 1:1. Baníkovci postupně přidávali na obrátkách, na jejich hokejkách však stále zůstávala nepřesnost jak v koncovce, tak v kombinaci. Až necelé čtyři minuty před druhou sirénou využil hezké přihrávky Vracovského v prostoru u brankoviště domácích Jakub Vrána a poslal hosty opět do vedení – 1:2. S takovým skórem skončila také druhá třetina.

Ve třetím dějství už byli sokolovští lepším mužstvem a s množstvím šancí přišly i další góly. V čase 50:57 se po Šikově asistenci prosadil opět Jakub Vrána a posunul Baník do dvoubrankového vedení – 1:3. Na konci 55.minuty pak potvrdil vítězství hostů po kombinaci s Kuběnou a Vránou Lubomír Kovařík– 1:4.

Sokolovští se v dalším utkání představí na svém ledě, a to v sobotu 19.1., když od 17.30 hodin hostí tým HC RODOS Dvůr Králové n/L.

Karel Mlejnek: Utkání jsme začali solidně s řadou jasných gólových příležitostí. Zároveň jsme dělali maličkosti ve hře , které nemůže dělat tým v závěru sezóny. Ve druhé třetině jsme s vypětím všech sil ustáli řadu oslabení. Závěřečnou třetinu jsme zvládli nejlépe z celého utkání, a proto si odvážíme 3 body, které se díky výkonu soupeře, jenž v průběhu sezóny udělal velký progres a usiluje o play-off, nerodily vůbec lehce.