18.1. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník se utká s Dvorem Králové

Po dvou venkovních utkáních se druhá liga vrací na sokolovský zimní stadion. A na západ Čech přijede loňský nováček ze Dvora Králové

Baníku se v současné době daří a patří mu první příčka. Již od 22. 12. má Sokolov jistotu playoff a od středečního utkání také jistotu, že play-off začne na domácím ledě v sobotu 2.3. Od porážky ve Vrchlabí sehrál Baník sedm vítězných zápasů s výborným skóre 31:5. V kanadském bodování týmu se na první příčku vyšvihnul Jakub Vrána s 35 body před nejlepším střelcem mužstva Tomášem Vracovským (32 bodů).

HC Rodos Dvůr Králové v současné době bojuje o play-off, kdy na čtvrté místo ztrácí 11 bodů. Jak již ale naznačil první vzájemný zápas v této sezoně (1:2 pro Baník po SN), sobotní soupeř má rozhodně kvalitní tým. V bráně nastupuje Josef Čáp, který trápil sokolovské střelce již v loňském play-off. V obraně mezi opory patří Jiří Matějíček nebo Martin Tondr, kterého diváci znají především z jabloneckého dresu. Kanadskému bodování pak vládne hráč s prvoligovými zkušenostmi Jakub Luštinec a Jiří Půhoný, jenž nastupoval i v extralize za Pardubice. Ale jsou tu i další kvalitní hokejisté ať už Patrik Fořt, Vojtěch Havlas, Milan Valášek či Ondřej Panna (taktéž extraliga v Pardubicích nebo 1. liga ve Slavii)

Rozhodně se tak bude na co koukat a pevně věříme, že návštěvnost před playoff ještě povyroste.

Utkání HC Baník Sokolov – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem se hraje v sobotu 19. 1. 2019 od 17:30. Partnerem utkání je Ortocentrum s.r.o. - rehabilitační a léčebné centrum MEDEOR KV.