29.1. 2019 | Mládež | Redakce
Vivien Šmajdová nejen o MS v Japonsku

HC Baník měl zástupce na hokejovém mistrovství světa. VIvien Šmajdová se zúčasnila šampionátu žen do 18 let v Japonsku.

Vivien Šmajdová hraje tuto sezónu za sokolovský dorost. Jak se líbí v klubu, průřez její kariérou či jak si užila MS v netradiční hokejové zemi…

Kdo tě přivedl v hokeji a v kolika letech jsi začínala?
Táta mě přivedl v hokeji v 9 letech, ale již předtím jsem od tří let aktivně dělala kraso.

Kde všude jsi působila?
S klukama jsem hrála v Chebu, za Tachov a Karlovy Vary. Za holky jsem pořád ve Slavii, akorát už jsme vyměnili několik působišť – Plzeň, Tachov, Příbram.

Jak se Ti líbí v Sokolově?
Jsem tu velmi spokojená.

Letos jsi byla již na tvém druhém MS do 18 let, jak ses na něj těšila?
Nominace mě potěšila, v repre nemá nikdo nic jistého.

Jak bys zhodnotila MS v Japonsku?
Před mistrovstvím jsme měli velmi slušný tým a velké ambice. Po příletu do dějiště MS jsme zjistili, že i ostatní celky mají nabušené kádry, což se ukázalo později i na ledě. Celý turnaj byl pro nás smolný od úvodu, nešťastnou porážkou od Švýcarek, přes vyrovnané utkání s Finkami, kde jsme potřebovali zvítězit, těsně před koncem jsme vyrovnali, ale následně jsme inkasovali gól do prázdné branky při power – play. Pak v sérii s Japonskem rozhodovali maličkosti a chtěli jsme trochu více uspět.

Jaké máš zážitky, co místní kuchyně a dovezla sis něco z Japonska?
Ubytování bylo super. Jiná kultura než zde, japonská kuchyně je dobrá. Pouze jíst rýži 3 týdny v kuse byl masakr. Drobnosti jsem dovezla domů, nic velkého.

Tvůj bratr nyní hrál na mistrovství republiky U15, jinak je to hráč Varů Jak sleduješ jeho hokejový vývoj?
Pomáháme si navzájem. Brácha mi fandí i já jemu. Máme perfektní vztah.

Jakou radu bys měla pro své mladší kolegyně a případné následovnice?
Je o co stát. Vytrvalost počítat s pozicí, že to budeme mít vždy těžší. Ale stojí za to vydržet, člověk se může podívat tam, kam se normálně podívat nejde a hokej mi to umožnil.

(foto: Český hokej)