29.1. 2019 | Mládež | redakce
Den s A-týmem strávili třeťáci a čtvrťáci

Co přináší příprava A-týmu? To na vlastní kůži tentokrát poznali hráči třetí a čtvrté třídy.

Po starších a mladších žácích Baníku si svůj den s A-týmem užili i třeťáci a čtvrťáci Baníku. Celé setkání jako již tradičně začalo v kabině Baníku, kde mohli malí hokejisté sledovat rozbor videa společně se svými staršími spoluhráči. Poté již následoval rychlý přesun na ochoz stadionu, kde si kluky vzal do parády Petr Pes Přindiš, který oba týmy zahřál vojenskou rozcvičkou.

Následně se již všichni baníkovci přesunuli do posilovny, hráči třetí a čtvrté třídy zaujali místa na lavičkách a hráči A-týmu se rozmístili po stanovištích. Kruhový trénink mohl začít. Malí hráči Baníku tak mohli sledovat nejen obrovské nasazení a tempo při provádění cviku, ale především maximální soustředění pro vykonávanou činnost bez jakéhokoliv rozptýlení.

Po dvou kolech cviků se hráči A-týmu odebrali do kabin a na stanoviště tentokrát nastoupili naši mladíci, kteří si vyzkoušeli stejné cviky jako A-tým. Nasazení a zápal byl podobný, stejně jako u A-týmu. Na koncentraci slíbili malí hokejisté, že po vzoru A-týmu ještě zapracují.

Po ukončení tréninku v posilovně se již třeťáci a čtvrťáci přesunuli do VIP místnosti, odkud sledovali trénink A-mužstva. A poté již na řadu přišel samotný trénink 3.+4. třídy, do kterého se zapojili i Tomáš Závorka, Patrik Michálek, Michael Čejka a Jan Bečvář, kteří do tréninkové jednotky přinesli motivaci sami o sobě. Celý den byl malé baníkovce velkým zážitkem.

Jak si hráči 3. - 4. třídy užili svůj den společně s hráči z "A" mužstva jsme se dozvěděli od čtveřice hráčů Tobiáše Berana (4. třída), Pavel Švejda (4. třída), Leonardo Schmidtgen (4. třída), Tomáš Urbich (3. třída).

Kluci, jak jste se těšili na tuto plánovanou akci?

TB: Na akci jsem se těšil, hlavně co uvidím nového.

PŠ: Hodně.

LS: Docela dost.

TU: Těšil jsme se fakt moc hodně.

Která z částí celé akce (meeting, tréninková jednotka "A", Váš trénink) Vás nejvíce zaujala?

TB: Rozbor videa v kabině + rozcvička v tělocvičně.

PŠ: Když jsme byli u "A" v šatně (meeting + rozbor videa).

LS: Trénink v posilovně.

TU: Když jsme byli v posilovně.

Který hráč Vás zaujal na ledě, ať už při svém tréninku či při tréninku s Vámi?

TB: Matěj Zadražil – bruslí s hlavou nahoře.

PŠ: Tomáš Závorka. Hezky chytá!

LS: "Čája" (Michael Čejka pozn. redakce), protože se věnoval dětem a znám ho z našich tréninků.

TU: Tomáš Závorka, fakt moc dobře chytá.

Co jste si vzali z celého dne a fungování "A" týmu?

TB: Že tam všichni hráči poslouchají a nedělají si co chtějí.

PŠ: Až budu dospělý, chtěl bych mít sport jako práci.

LS: Až se mi nebude chtít vstávat na ranní trénink, tak si vzpomenu, jak musí trénovat velcí chlapi.

TU: Nové kámoše, zlepšení bruslení (pozadu).