10.2. 2019 | A-tým | Redakce
Ohlasy: Pavel Kuběna a Michael Čejka

Vítězný zápas Baníku hodnotí dva střelci sobotního utkání

Již v minulém kole jste se stali (stejně jako minulou sezónu) vítězem své skupiny. Berete jako výhodu, že nyní máme papírově těžší soupeře a může to tak být dobrá příprava na play-off?

Pavel Kuběna: My se na play-off připravujeme celou sezónu, každý trénink na suchu, každý trénink na ledě, každé rozbruslení, každý zápas a určitě přijde vhod to, že nás teď na konci čekají těžší soupeři.

Michael Čejka: Je to super, že se nám to povedlo obhájit. Nicméně chceme skončit nejlépe ze všech prvních týmu ostatních skupin, abychom měli nejlepší výchozí pozici do play-off, protože tam pro nás začne teprve to nejdůležitější. První místo je krásný, ale chceme napravit loňské vyřazeni ve druhém kole a dojít co nejdál to půjde.

Jak byste zhodnotili dnešní utkání?

Pavel Kuběna: Utkání bych zhodnotil jednoduše, vyhráli jsme za tři body. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, protože Jablonec je obzvlášť doma velice silný soupeř. Po špatném začátku, kdy jsme prohrávali 2:0, jsme se chytli díky přesilovkám, které dneska docela fungovaly a převážily misky vah na naši stranu. Utkání bylo hodně těžké a my jsme strašně rádi za 3 body.

Michael Čejka: Do zápasu jsme vstoupili ne úplně dobře. Měli jsme pár zbytečných vyloučeni a brzo jsme inkasovali dva góly, naštěstí se nám podařilo před koncem první třetiny snížit. Druhá třetina byla naše a dali jsme pět gólů a podařilo se nám otočit zápas. Ve třetí třetině jsme hned v prvním střídání dali gól na 7:3 a utkání si už pohlídali.