16.2. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Martin Čurda: Šli jsme urvat body

Utkání s Klatovy hodnotí Martin Čurda, autor dvou gólů.

V předposledním domácím utkání druhé hokejové ligy porazil sokolovský Baník na svém ledě druhý tým tabulky Klatovy vysoko 8:1. Úvod utkání však patřil soupeři. „Začátek nebyl nic moc. Dostali jsme brzy první gól. Klatovy jsou mladé a bruslivé mužstvo a náš začátek za nic nestál. Pak jsme se ale zvedli, odpověděli jsme a ve druhé třetině se misky vah již převážily na naši stranu a padli nám tam góly ze střední vzdálenosti,“ popisuje utkání Martin Čurda. Úvodní dějství skončilo remízou 1:1 a především za prvních 15 minut převládaly rozpaky. „Nevím, jestli jsme v začátku špatně koncentrovaní nebo to nemáme v hlavách úplně srovnané. Těžko říct. Musíme na tom zapracovat. Máme ještě na to dva zápasy, aby ty začátky byly lepší, protože v play-off bude rozhodovat každá maličkost,“ je si vědom nedostatků na začátku utkání sokolovský útočník.

Baník v utkání postrádal několik opor. Na konečném výsledku to nakonec však znát nebylo. „Šli jsme do toho, že to musíme urvat za každou cenu a že ty body potřebujeme. Všichni jsme hráli co nejlépe umíme a teď třeba byli jiní kluci víc na ledě. Myslím, že se to zvládlo dobře a naštěstí se vyhrálo,“nevidí v absencích problém jeden z nejzkušenějších hráčů Baníku. Sám Martin Čurda se v utkání střelecky prosadil dvakrát a určitě si oddychl, protože střelecky se prosadil téměř po dvou měsících. „Je to po dlouhé době. Jsem za to rád. Měl jsem takové delší hluché místo, kdy jsem měl i šance, ale bohužel to tam nepadlo. Buď mi to přeskočilo hokejku nebo střela za nic nestála. Tak doufám, že teď se to otočí a před playoff budu platnější pro tým,“ je vděčný za vstřelené góly útočník, jenž před sezonou přišel z týmu Kobry Praha.

Do konce základní části zbývají dvě kola, Baník k celkovému vítězství po základní části potřebuje uhrát ještě aspoň jeden bod a pak přijde vrchol sezony, play-off. „Zatím napětí před play-off ani cítit není. My se snažíme pořád pracovat, na videu rozebíráme spoustu věcí. Z toho si chceme vzít hlavně ponaučení, abychom dělali chyb co nejméně a plnili vše co máme. Aby i těch nejmenších maličkostí a třeba malých nedobruslení bylo co nejméně. Jakmile začne play-off, musíme všichni hrát na 100 procent a jako tým šlapat,“ uvědomuje si Martin Čurda.