Polák, Uurbánek, Kunrt, Havlůj "C", Kuncl, Fučík

Přeučil T. "A", Beran, Vašíček, Böhm, Kýhos, Nedrda "A", Mical, Bakrlík, Mála, Čmolík, Smolka

Karel Mlejnek

Druhé semifinále vyhrál Baník v nájezdech

Ve druhém semifinále zvítězil Baník na ledě Mostu 3:4 po samostatných nájezdech.

Druhé semifinálové utkání přivedlo baníkovce do Mostu. Hráče na zápas přijelo podpořit i obrovské množství sokolovských fanoušků, kteří svému týmu vytvořili domácí prostředí.

K utkání necestoval Tomáš Závorka, kterého nahradil David Fečo. Poprvé pak do play-off naskočil i Adam Rulík, který se vrátil z Univerziády.

Zápas nezačal pro hosty vůbec dobře. Ve třetí minutě putoval na trestnou lavici právě Rulík a domácí přesilovou hru brzy využili, když k odraženému kotouči se dostal Pavel Smolka a nezaváhal – 1:0. Baník se ihned hnal za vyrovnáním, ale dočkal se až v čase 09:00, kdy se přesnou střelou prosadil Lubomír Kovařík – 1:1. Jenže vyrovnaný stav nevydržel dlouho. O dvě minuty později se totiž trefil domácí Jakub Čmolík – 2:1. První třetina nebyla ze strany Baníku příliš povedená. Most navíc využil další přesilovku Pavlem Smolkou a Lvi tak šli do kabiny s dvoubrankovým vedením.

Naštěstí pro hosty se Baníku vydařil vstup do druhé třetiny. David Hruška našel přesnou přihrávkou Jakuba Vránu, který uklidil puk do sítě – 3:2. Nápor Baníku i nadále pokračoval, ale činit se musel i Fečo, který zneškodnil nájezd Mály. Postupem času získával Baník převahu. Tlačil se do útoku, ale domácí hrozili z brejků. Jedním z klíčových momentů pak přišel ve 35. minutě, kdy šel Baník do tří, ale toto oslabení sokolovští zvládli, a navíc si vykoledovali faul mosteckého Bakrlíka. Při následné hře 4 na 4 pak Hruška vysunul Vojtěcha Šika, který příležitostí nepohrdnul a srovnal na 3:3. Tento stav platil i po čtyřiceti minutách.

Třetí třetina opět začala šancemi Baníku, ale Štěpánek v bráně Mostu držel svůj tým. Při vyloučení Čmolíka pak v oslabení měl velkou šanci Mála, ale Fečo znovu jeho nájezd zneškodnil. A protože další šance, především pak ty sokolovské, nebyly využity, zápas šel do prodloužení. V něm měly příležitosti oba týmy, větší pak Baník, ale ani jeden z brankářů nekapituloval a rozhodnutí tam musely přinést nájezdy. V nich jako jediný uspěl Lubomír Kovařík a když výborný Fečo chytil i pátý nájezd, mohla na straně Baníku propuknout velká radost.

Vítězstvím se Sokolov ujal vedení v sérii 2:0 a v neděli může rozhodnout o svém postupu do finále druholigových skupin Sever/Střed. Nedělní utkání začíná v 17:30 a Baník spoléhá i na bouřlivou podporu svých fanoušků.

Za výraznou podporu při pátečním utkání pak klub svým příznivcům děkuje.

Karel Mlejnek: Utkání naprosto splnilo naše očekávání o obtížnosti a významu utkání. Na druhou stranu se nestalo nic jiného než to, že jsme vyhráli 2. třetinu této těžké série s extrémně zkušeným soupeřem. Věříme, že naši fanoušci, kteří dnes dorazili v hojném počtu nás podpoří v neděli doma stejně jako dnes. Velká poklona směrem k nim!!!