Konopásek, Kozma, Tot "C", Koval, Kušej, Macek, Morvay, Průša, Nedoma

Miloš Abt

Jaromír Carvan, Tomáš Anderle

Starší žáci hráli přetahovanou s Ústím

Utkání bohaté na šance, akce, branky a zákroky brankářů mohli shlédnout diváci, kteří si našli cestu do ochozů Zlatopramen arény v sobotu 12.3.2016.

Ačkoli jsme začátek utkání úplně nepodchytili a již třetí střídání vytahuje Matěj Bíma zpoza svých zad puk, hra se pak víceméně odvíjela za režie Baníku. V čase 2:17 se prosazuje Pavel Kušej. Avšak toto utkání bylo ve znamení přetahované a na každou branku vždy přišla odpověď. A bylo tomu tak i v čase 10:49, kdy Matěj Opatrný překonává Radka Korubu v ústecké brance. Asistenci u této branky si připisuje Pepa Blecha. 1:1. V čase 13:25 se prosazuje také 3 útok a Robin Valta za asistence Františka Řihánka navyšuje na 1:2. Ale odpověď přišla ještě rychleji než jsme stihli vyslechnout hlasatele vyřknout Robinovo jméno. Ústecká odpověď přišla pár sekund po naší brance z hokejky Tomáše Konopáska. 2:2. Akce do konce třetiny byly, avšak žádná již nebyla využita. A tak 1. třetina končí za nerozhodného stavu 2:2.

Druhou třetinu střelecky otevírá soupeř, avšak až po 9ti minutách hry. Nicméně v čase 29:26 po závaru před bránou domácích, jak tomu tak bývá, ujíždí osamocený Aleš Macek, kterému již naše obrana nestíhá a Aleš si svou akci dokončuje k radosti domácích. 3:2. A opět máme brankové manko. Ale jak už to v tom dnešním zápase bylo, i my jsme dokázali během chvíle dorovnat. Robert Šlechta protlačí puk za záda právě střídajícího brankáře Folka, který si ještě nestihl na kotouč ani sáhnout. 3:3 A v čase 38:26 celá hala ožila po střele Pavla Radaušera od modré. S takovou střelou by si těžko poradil i leckterý zkušený brankář. A pak, že neumíme střílet... jen to pořádně trefit. Pavel na konci druhého dějství strhl vedení na stranu Baníku a v čase 39:55 mohl ještě Robert Šlechta pojistit vedení o další branku, avšak do cesty se mu postavila tyčka ústecké brány. A tak siréna hlásila konec, když na světelné kostce svítilo skóre 3:4.

Ve třetí třetině jsme měli za úkol pohlídat si hubené vedení, či ještě přidat nějakou branku do vítězného konce. Avšak začátek tohoto dějství byl opět ve znamení přetahované a Ústí nám sebralo to chvilkové vedení. V čase 40:48 vyrovnává David Gašpar. 4:4. V čase 45:42 Baník opět skóruje. Hlasatelem byl sice autorem branky označen Milan Jurča, avšak skutečným střelcem byl Matěj Opatrný, který si tak spravil chuť po obdržených brankách. Asistentem u této branky mu byl Jirka Ticháček. Stav utkání v tuto chvíli 4:5. Brankář domácích Jaroslav Folk odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou ve tváři a tak se mezi čtyři tyče staví zpátky Radek Korub.Teď už bylo naším úkolem hlídat toto vedení a nepouštět soupeře do nebezpečných akcí. Což se nám dařilo i v době dvou vyloučení na konci této třetiny. Avšak v čase 59:18, v době kdy na led skáče 6 hráč a domácí Korub již sedí na střídačce se prosazuje David Gašpar a je opět srovnáno. 5:5. Času již není nazbyt a tak toto utkání končí smírem.

Utkání to bylo velmi pěkné, ač jsme byli mnohem aktivnější a soupeři jsme moc nedovolovali, soupeř dokázal své střely dostat za Matějova záda, což se o našich 30 střelách vyslaných na ústeckou bránu říct nedá. I přesto si myslím, že utkání bylo povedené a v ochozech se fanoušci jistě bavili. Příští utkání nás čeká hned zítra v neděli 13.3.2016, kdy na domácím ledě přivítáme Louny. Všichni jste srdečně zváni.