21.8. 2016 | Mládež | Zbyněk Kellner
Starší dorost odstartoval přípravu těsnou prohrou

Starší dorost odehrál v rámci přípravy na sezonu 2016/17 první utkání na domácím ledě. Soupeřem mu byl tým z německého Chemnitz, složený z hráčů kategorie do 19ti let a mladších.

V domácím týmu dostávali prostor všichni hráči uvedení na soupisce s výjimkou druhého brankáře, celé utkání odchytal Jan Mráz.

Mužstvo Baníku, doplněné několika novými hráči, se během dvou třetin propracovávalo k souhře procvičované během tréninků. Hra byla poměrně vyrovnaná, soupeři z Chemnitz se ale v poslední třetině díky využitým přesilovkám podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. V padesáté osmé minutě zvolil domácí trenér power play šest proti pěti, kterou Baník využil a snížil na konečných 3:4. Následující minuta a půl do konce již na srovnání stavu nestačila