Jakeš "C", Jedlička, Antončík, Slanina "A", Tuma, Matějček, Hlinka, Kuchta, Vlach, Strnad, Kučera, Pulkrab

Miloslav Šeba

Rostislav Kurfürst

Baník vstoupil do nové sezony vítězně

Hned v prvním utkání bodoval Baník naplno. Na ledě pražské Kobry vybojoval Sokolov tři body za vítězství 4:1.

Praha – Braník K prvnímu mistrovskému utkání ročníku 2016/2017 2.ligy ČR odjeli sokolovští hokejisté do hlavního města, kde se střetli s jedním z favoritů skupiny Západ, mužstvem HC Kobra Praha. Nutno říci, že se jednalo o velmi vydařený výkon a Baníkovci svého soupeře dokonale zaskočili. Nakonec po skvělém kolektivním výkonu vyhráli 1:4 po třetinách 0:0, 1:3 a 0:1 a připsali si první tři mistrovské body.

Hosté se rychle vymanili z úvodního tlaku domácích a výborným pohybem dělali hokejistům Kobry značné potíže. Sokolovští navíc poměrně často zaměstnávali Bílka v brance domácích a tím si vytvořili mírnou herní převahu. Domácí měli méně střeleckých příležitostí, nicméně i Petr Hruška předvedl několik skvělých zákroků. Nakonec v prvním dějství branka nepadla a mužstva odcházela do šaten za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu začali hosté ještě lépe. Ve 22. minutě měli možnost první přesilové hry. Úvodní minitlak přesilovky domácí přečkali, ale jimi vyhozený puk zachytil brankář Hruška, rozehrál na Petra Kuklu, který projel celým kluzištěm a těsně za modrou vypálil nechytatelnou střelu – 0:1. Domácí mužstvo ale nějak na mysli nepokleslo, naopak se hokejisté Kobry snažili co nejrychleji jednobrankové manko vymazat. V cestě jim ale stál nepřekonatelný Hruška. V čase 31:08 hosté zatlačili domácí do defenzívy, Kuběna vybídl ke střele Michálka a tečující Jan Musil zvýšil na 0:2.

O minutu a půl později zavezl puk do útočného pásma Kukla a skvěle našel před branku najetého Adama Rulíka – 0:3. Trenér Kobry si vzal oddechový čas a domluvil svým svěřencům, že takto by to asi nešlo. Ti po vhazování byli aktivnější a nakonec se jim v čase 37:36 podařilo snížit na 1:3, když autorem branky byl Michal Slanina. Za takového stavu také odešly oba týmy podruhé do šaten.

Třetí dvacetiminutovka byl boj o každý centimetr ledu. Domácí byli aktivnější, ale většina jejich akcí končila již u modré útočné čáry. Zrovna tak to bylo na druhé straně. V první desetiminutovce 3.třetiny se 2x vyznamenal Petr Hruška, který nejprve likvidoval střelu výborným zákrokem lapačkou, po několika okamžicích vytáhl levým betonem již téměř jistý gól domácích. Čas běžel a domácím se stále nedařilo vstřelit kontaktní branku. Na konci 58.minuty dostal 2 minuty plus 10 minut za vražení na mantinel sokolovský obránce Rulík a domácím se naskytla příležitost jednak přesilovky, ale také Power Play v poměru hráčů 6 na 4. Obě možnosti kobřané vyzkoušeli, ale hosté bránili výborně a tak se nakonec půl minuty před koncem řádné hrací doby dostal ke kotouči kapitán Vojta Šik a střelou do prázdné branky stanovil konečné skóre utkání – 1:4.

Pro některé příznivce je toto vítězství zcela nečekané, nicméně je zcela zasloužené a hoši zaslouží za předvedený výkon pochvalu.

Příští utkání sehrají sokolovští na domácím ledě. V sobotu 17.září přivítají od 17.30 hodin loňského finalistu 2.ligy, celek TJ HC Jablonec nad Nisou.