Bubeliny, Sýkora, Vican, Zahraj, Galla, Voroščuk, Zolnaj, Krmáč, Svoboda

Jakub Kloz

Ing.L.Beran, T.Anderle

Sarší žáci prohráli s Energií

Dne 18.9.2016 jsme od 11:00 hod. nastoupili k dalšímu utkání Ligy starších žáků. Tentokrát se hrálo na ledě soupeře v nedalekých Karlových Varech. Na led se nastoupilo včas a ve stejné sestavě jako ve které se hrálo i první utkání před týdnem. Baníkovci se nenechali soupeřem v začátku zaskočit. Snažili se bruslit a hrát aktivně na puku. Bylo ale vidět, že to stále ještě není ono. Někteří hráči, a to především „druhoročáci“, tedy starší hráči, hráli tak nějak na půl plynu, bez zrychlení, bez „chuti“ po puku. Dlouhou dobu vynikali především brankáři obou týmů. Nedá se ale říct, kdo měl více ze hry. Domácí nedominovali a baníkovci neměli dlouhodobý tlak. Do vedení šli ale domácí, kterým se podařilo využít chyby baníkovců ve hře „dozadu“. Minutu po prvním gólu šli domácí do dvoubrankového náskoku, kdy propadla naše útočná řada a obránci již rozjetého soupeře nezastavili. Prohrávali jsme tak 2:0. V závěru třetiny jsme se nechali nesmyslně vyloučit a dali tak soupeři šanci do začátku druhé třetiny.

Před druhou třetinou trenéřirázně promluvili k hráčům, aby zlepšili přístup ke hře, snažili se aktivně přistupovat k soupeři, zvýšili střelbu a nenechávali soupeře střílet a dorážet. Samostatným tématem bylo oplácení nesportovního chování soupeři a tím i zbytečné vylučování.Hra začala aktivně a hrálo se opět „nahoru dolu“. Brankáři předváděli své umění, obránci odváděli dobrou práci, jen útočníky museli trenéři nabádat k vyšší aktivitě. Poté co jsme ubránili soupeřovu přesilovou hru, snažili jsme se převzít aktivitu ve hře dopředu. Chvílemi se nám to dařilo a zavírali jsme soupeře v jeho obranné třetině. Po jedné akci ve dvacáté sedmé minutě se puk dostal z rohu hřiště na v obraně hrajícího Šimona Albrechta, před kterým se otevřel prostor k bráně. Sjel si mezi kruhy a vystřelil. Smůla, trefil spojnici mezi tyčkou a horní tyčkou Karlovarské branky. K odraženému puku se ale dostal jako první Ota Veverka a pohotově dorazil kotouč do soupeřovi brány. Zkorigoval stav utkání na 2:1. Po vstřelené brance jako by družstvo ožilo. Ne tedy všichni, ale většina ano. Hrálo se hodně před brankou domácích a ve středním pásmu. Zlepšila se střelba, ale většina ze střel neměla šanci na úspěch. Všichni hráli zodpovědně a vypadalo to, že již třetí třetinu dohrajeme v klidu bez obdržené branky. Chyba lávky. Domácí využili chyby po naší útočné akci, natlačili se do našeho obranného pásma a pár vteřin před sirénou vsítili svou třetí branku, 3:1.

Po krátké přestávce se šlo do třetí části dnešního utkání. Bylo vidět, že baníkovci chtějí se zápasem něco udělat a hodně se tlačí do soupeřova obranného pásma. Hrálo se zodpovědně a nikdo nechtěl chybovat. Na obou stranách své týmy drželi gólmani. V přemíře snahy se ale chyba podařila na straně Baníku. Na modré čáře jsme u mantinelu propadli, soupeř se natlačil do našeho pásma, zavezl puk do prostoru ze kterého se již dá skórovat. První střelu náš gólman ještě pokryl, ale najetý domácí útočník zalehl v bráně našeho brankáře a odražený puk dostal další útočník do naší klece. Rozhodčí branku uznal i přes jednoznačné postavení útočícího hráče v brankovišti, 4:1. I přes velkou snahu většiny hráčů Baníku se do konce již nepodařilo vstřelit žádnou branku a tak jsme i druhé utkání v letošní sezóně prohráli.

K celé dnešní hře baníkovců se dá říct, že někteří hráči, především obránci zlepšili, proti prvnímu utkání svou hru. Většině útočníků se dnešní hra povedla, ale stále se najdou jednotlivci, kteří by se nad svým výkonem měli zamyslet a nespoléhat se na to, že je málo hráčů. Jak avizovali trenéři, mohlo by se hravě stát, že tito hráči, a to především z řad starších, kteří nehodlají zlepšit svůj přístup ke hře, nebudou do dalších utkání nominováni. Z toho plyne, že na sobě bude každý jednotlivec pracovat, v trénincích bude pracovat naplno a do zápasů přenese to co se na trénincích učí. Další utkání nás čeká na domácím ledě dne 24.9.2016 , tak na hře zapracujeme a zabojujeme v utkání proti HC Mariánské Lázně.cz. Fanoušky prosím, aby i přes nepříznivé výsledky, přišli naše družstvo podpořit k lepším výkonům.