Půlpán A., Chytráček, Fedulov, Půlpán F., Kasner, Hlaváček, Malý, Smékal, Janoušek, Kysela

Luboš Petera

Rostislav Kurfürst, Miroslav Diblík

A-tým přivezl další tři body z venkovního ledu

Dlouhá cesta do podkrkonoší byla úspěšná. Vybojovali jsme všechny body.

Trutnov - Na dlouhou trasu až do podkrkonoší se vydali hokejisté Sokolova v rámci 3. kola 2. ligy ČR. Do Trutnova odjížděli bez zraněných Kukly a Pfistera a také bez pracovně vytíženého Nováka, ale s nadějí na bodový zisk, když v prvních dvou kolech vždy bodovali. Nakonec se jim podařilo po bojovném výkonu ukořistit cenné tři body, když vyhráli 2:5 po třetinách 1:0, 0:2 a 1:3.

Úvod utkání byl jednoznačně v režii domácího týmu, který výborně bruslil a zatlačil hostující celek do hluboké defenzivy. Hosté se po dlouhé cestě ještě trochu aklimatizovali, čehož domácí Draci náramně využívali. V čase 1:55 se Trutnov ujal vedení, když po chybě sokolovských ve středním pásmu získal kotouč Smékal, v přečíslení dva na jednoho skvěle naservíroval Janouškovi a ten otevřel skóre utkání - 1:0. V první desetiminutovce měli trutnovští ještě řadu dalších příležitostí, ale na opět skvěle chytajícího Petra Hrušku si nepřišli. Druhá desetiminutovka prvního dějství již přinesla vyrovnanější hokej, hosté si zahráli půl druhé minuty dlouhou přesilovou hru pět na tři, ale ač obléhali branku Veselého, gólový efekt to nepřineslo. Do šaten se tak šlo za jednobrankového vedení domácích Draků.

Druhá třetina byla velmi rozkouskovaná častými vyloučeními. V jejím úvodu byli více aktivnějším celkem sokolovští, avšak výpady domácích hráčů byly velmi nebezpečné. Na začátku 26. minuty našel zpoza branky Kuběna Davida Hrušku a ten vymetl Veselého šibenici - 1:1. Tento stav napodoboval dění na ledě, byl to vyrovnaný souboj o každý metr ledu, domácí se více tlačili do koncovky, hosté naopak pozorně bránili a čekali na svou příležitost. Ta přišla v čase 35:12, když z přesilovky, a opět "do víka", poslal sokolovské do vedení David Hruška po asistencích Kuběny a Michálka - 1:2. V závěru třetiny se již začaly objevovat první drobné strkanice, zejména po osekávání Petra Hrušky v brankovišti hostujícího celku. Na stavu se ale nic nezměnilo a tak po 40 minutách šel do kabin s jednobrankovým vedením tým Baníku.

Domácí mužstvo samozřejmě dělalo všechno možné proto, aby stav otočilo ve svůj prospěch. V úvodu třetí třetiny to bylo znát a Draci měli více střeleckých příležitostí. Hosté ale bránili bez větších chyb a tak se čas na vyrovnání domácím rychle krátil. Na konci 54. minuty se jim však vyrovnat nakonec podařilo. Po asistencích Abraháma a Aleše Půlpána srovnal skóre domácí obránce Bažant - 2:2. Trutnovští se poté asi trošku naivně domnívali, že Baníkovce to položí a výsledek otočí ve svůj prospěch. Opak byl pravdou, o půl minuty později vybojoval puk za trutnovskou brankou David Hruška, skvěle našel Pavla Kuběnu a ten nekompromisně poslal hosty zpět do vedení - 2:3. Na konci 59. minuty se do úniku dostal David Hruška, byl však faulován a z trestného střílení, které provedl bravurně, zvýšil na 2:4. Domácí v poslední minutě základní hrací doby ještě zkusili hru bez brankáře, ale hosté jim toho moc nedovolili, naopak střelou do odkryté klece uzavřel účet utkání Pavel Kuběna - 2:5.

Hosté si tak připsali i ve druhém utkání na ledě soupeře tři body a posunuli se na druhé místo tabulky. Další utkání sehraje Baník na svém ledě, když ve sváteční středu 28.9.2016 v 18:00 vyzve vedoucí celek tabulky, tým TJ HC Řisuty.