Pavlík, Kuba, Váchal, Řehák

Z.Cik

Starší žáci vysoko vyhráli s Mariánskými Lázněmi

19 branek dali starší žáci v utkání s Mariánskými Lázněmi

V sobotu 24.9.2016 jsme od 12:15 hod na domácím ledě přivítali soupeře z lázeňského města Mariánské Lázně. Dnešní soupeř v letošní soutěži Ligy starších žáků hrál své první utkání a to především vlivem nedostatku hráčů. Od prvních okamžiků bylo znát, že o sobě hráči na ledě nevědí, nejsou na sebe zvyklí. Od začátku až do konce se hrálo na jednu bránu a i výsledek utkání tomu odpovídal. Soupeř se snažil seč mohl a na ledě nechal všechny síly. První dvě třetiny hráli Baníkovci hokej. Za rozhodnutého stavu měli ale ve třetí třetině využít situace a trénovat herní akce, postavení, výměny. Namísto toho se z utkání stala honba za vstřeleným gólem. Ano, góly k utkání patří, ale pokud vedu 10:0 tak si radši vyzkouším hru v pásmu. Trénuji jak soupeře v jeho obranném pásmu uzavřu a nenechám jej rozehrát. V takovémto zápasovém tempu je to vždy výhodnější než na tréninku. Hráči měli trénovat přihrávku namísto projetí půl hřiště se sólo zakončením. Výsledek utkání je příjemný, ale jednalo se o jedno z mnoha utkání. Pomyslný trénink v zápase by nám mnohem víc pomohl do dalších utkání než výhra o dvě třídy s odevzdaným soupeřem.

Přesto všem aktérům za předvedený výkon děkuji, přeji všem aby si ze zápasu odnesli především ty pozitivní momenty a přeji, aby se dobře připravili na další utkání Ligy starších žáků. Další zápas nás čeká opět na domácím ledě, a to proti týmu HC Čerti Ostrov. Uskuteční se ve středu 28.9.2016 v době od 11:00 hod. Fanoušky srdečně zveme.