Hrbek Petr

Parkmann Jiří

Starší dorost slaví další vítězství

Ve třetím kole zajížděl starší dorost do Prahy na stadion HC Kobra

Jako obvykle začala Kobra na domácím ledě velkým náporem, ze kterého vytěžila vedoucí branku. Domácí byli lepší celou úvodní dvacetiminutovku, ale více než jednobrankové vedení nezískali.

V úvodu druhé třetiny šla Kobra do přesilovky. Baník však nejen dobře bránil, ale navíc Dennis Šetek v oslabení ujel a srovnal na 1:1. Kobra sice zanedlouho dokázala ještě jednou skórovat a ujmout se na chvilku vedení, ale stále lepší hosté brankami Jaroslava Malouška, Michala Maydla a Tomáše Jílka otočili stav zápasu na 2:4 po druhé třetině.

V závěrečné části domácí vsadili vše na útok a přestříleli Baník poměrem střel na branku dvaadvacet ku devíti. I přes tuto převahu ale padl pouze jeden gól z hole útočníka Baníku Jaroslava Malouška a skóre se tak zastavilo na konečných 2:5.

Zápas byl rozdroben mnoha tresty na obou stranách. Domácí byli vyloučeni devětkrát, hosté měli ještě o jednoho potrestaného hráče více. V předposlední minutě navíc hlavní rozhodčí odpískal proti Baníku trestné střílení, Jan Mráz v brance hostí však situaci ustál a puk za svoje záda nepustil.

Po utkání trenér Jiří Parkmann poděkoval všem svým hráčům za předvedený výkon. K vítězství Baníku rovněž výrazně přispěl svými devětačtyřiceti úspěšnými zásahy brankář Jan Mráz.