Hašek "C", Volráb, Vacek, Patzelt, Racek, Sýkora, Fojt, Kopta, Zajan, Vykouk

J. Carvan

Dva body zůstaly doma

Dva body z utkání s Medvědy z Děčína zůstaly na Baníku.

Ve středu 12.10. bylo v rámci 7,kola na pořadu utkání mezi HC Baník Sokolov a HC Děčín. I když sokolovští vystřelili více než padesátkrát na branku svého soupeře, na tříbodový zisk to nestačilo. Baník nakonec vyhrál až v prodloužení 3:2 po třetinách 1:2, 1:0 a 0:0.

Domácí si zahráli hned v úvodu přesilovku, a i když svého soupeře zatlačili do defenzivy, skórovat nedokázali. I dále sokolovští pokračovali v útočném tlaku, hráli místy ale hodně složitě a koncovka tak byla komplikovaná. V sedmé minutě hráli děčínští opět ve čtyřech. Baník se ale v útočném pásmu dopustil chyby a na Petra Hrušku se řítil osamocený Racek. Hruška bravurně kryl, ale z dorážky stačil ještě Radim Vacek uklidit puk do sokolovské branky – 0:1. Baník však stačil ještě v téže přesilovce vyrovnat, když třináct vteřin po děčínské trefě po pěkné individuální akci Schilhabela skóroval Jiří Janata – 1:1. Poté Baníkovci hráli ještě další přesilovky, ale ačkoliv se o zakončení pokoušeli v hojném počtu, skvělého Michajlova v brance Děčína nepřekonali. Šest vteřin před vypršením první dvacetiminutovky měli hosté ponechanou výhodu po faulu domácích a ukázali domácím, jak se zakončuje. Po asistenci Haška zakončoval opět Radim Vacek – 1:2.

Druhá třetina přinesla vyrovnaný hokej se slibnými příležitostmi na obou stranách. Gólmani však byli držáci a za svá záda nic nepropustili. Ve 27.minutě ale Baník přece jen vyrovnal, když Petr Kukla zužitkoval přesilovou hru a po asistenci Vojty Šika skóroval – 2:2. Nejčastějším zakončovatelem v sokolovském dresu byl neúnavný David Hruška, avšak děčínský brankář si se všemi jeho šancemi poradil. Do konce druhé periody se již skóre neměnilo, a tak mužstva do útrob sokolovského zimního stadionu odcházela za vyrovnaného stavu.

Třetí dějství se neslo ve znamení tlaku domácích borců, avšak také velmi nebezpečných útočných výpadů děčínských Medvědů. Ti měli ve své brance skvělého Michajlova, který svůj tým držel nad vodou. Vzhledem k tomu, že do konce základní části již žádný gól nepadl a utkání tak po šedesáti minutách nenašlo vítěze, muselo se prodlužovat. V něm se v čase 63:01 po skvělé přihrávce Davida Hrušky trefil kapitán Vojtěch Šik a rozhodl tak bonusovém bodu navíc.

K dalšímu utkání zajíždějí sokolovští do Vrchlabí, kde se v sobotu 15.10. od 18.00 hodin utkají s místním celkem HC Stadion Vrchlabí. Doma se pak Baník představí příští sobotu 22.října, kdy hostí od 17.30 hodin tým HC Klatovy.