Kitzberger, Heindenreich, Žák, Woznica, Beneš, Tomeš, Pergl, Šifalda, Wainer, Wojtěch, Zirtoni

Václav Kmoníček

Jiří Parkmann

Starší dorost veze z Mostu plný počet bodů

První polovinu základní části ligy uzavřel Baník utkáním v Mostě.

Podle dosavadního postavení obou týmů v tabulce byli hosté v roli favorita, trenér Jiří Parkmann však v přípravě poukazoval na nebezpečí podcenění jakéhokoliv soupeře.

Baník začal velmi dobře, brzy vedl brankami Daniela Černého a Jaroslava Malouška 0:2. Domácí ale dokázali využít nedostatečný důraz v naší obraně a snížili na 1:2. Baník následně zvýšil na 3:1, když pěknou kombinaci mezi Michalem Maydlem a Janem Petrovem zakončil Patrik Šťastný. Po další minutě ale poslal puk na Fuksovu branku mostecký obránce Liška, zasáhl košík bránícího Šimona Glance a odražený kotouč skončil v síti - 2:3. Hostům tenhle smolný gól chuť do hry nevzal a dalšími dvěma brankami Samuela Kassala a Dennise Šetka zakončili první třetinu vedením 2:5.

Když po sedmi minutách druhé třetiny zvýšil ve vlastním oslabení Michal Maydl na 2:6 pro Baník, vypadalo to, že v utkání již není moc o co hrát. Rozhodčí však nejdříve vyloučil Tomáše Jílka na dvě minuty za krosček a po chvíli poslal na trestnou lavici i Jakuba Ptáčka za podražení. Domácí tak měli na více než minutu výhodu pěti proti třem. Baník dobře bránil, když však chtěl obránce Dan Kellner vyhodit kotouč z pásma, byl při tom faulován, ale rozhodčí zůstali v klidu. Most tak dokázal vzniklou situaci využít a snížit na 3:6. To už stál v brance Baníku střídající Jan Mráz. Mostečtí vycítili příležitost k obratu, zabrali a během sedmdesáti vteřin dokázali snížit na rozdíl jediného gólu.

Do poslední třetiny se Baník vrátil znovu soustředěný na hru. V čase 46:24 uklidnil svůj tým brankou na 5:7 Jakub Ptáček. V té době už znovu chytal Miloslav Fuksa.Ten podpořil tým nejen čistým kontem v závěrečné třetině, ale navíc si připsal ještě asistenci. Ve vlastním oslabení rozehrál puk na Michala Maydla a ten po samostatné akci uzavřel skóre na konečných 5:8.

Baník byl v utkání lepším týmem, krátký výpadek v koncentraci v závěru druhé třetiny dokázal překonat a zaslouženě zvítězil. V době sepsání této zprávy ještě nebyl k dispozici kompletní výsledkový servis z celého devátého kola ligy SD, avšak i bez těchto informací patří po první polovině základní části Baník k vedoucím týmům soutěže. Aktuální pozici staršího dorostu lze dohledat na stránkách HC Baník Sokolov v sekci „Mládež“ → „Starší dorost“ → „Tabulka“.