Mynařík, Macel, Horešovský, Klepetko, Krocker, Smola "C", Landa, Sluka, Čichovský, Neudeker, Bartoníček

Tvrzník Martin

Mladší dorost těsně prohrál v Litoměřicích

Mladší dorost po prvních bodech v Kralupech už v nadstavbě nebodoval
V rámci 5. kola nadstavby Eliod ligy mladšího dorostu zajížděl Baník do dalekých Litoměřic. Tým Litoměřic má vysoké ambice k postupu a to je znát i na výsledcích. Baníkovci sice vybojovali zatím jen dva body, avšak utkání, které odehráli nebyly vůbec špatné a soupeřům body nedarovali zadarmo.I vítězství v Litoměřicích jsme nepřipustili jen tak. První dějství začalo ve znamení domácích, kteří na nás doslova vlítli. Dlouhou dobu se hrálo před gólmanem Baníku. Honza Charvát, který se mezi tyče postavil, držel svůj tým až do šesté minuty. V čase 5:04 poprvé kapituloval. 1:0. Avšak tohle byla jediná ze 14ti střel na něj vyslaných, kterou v prvním dějství pustil. Hosté, ač pod velkým tlakem, dokázali ubránit i dvě oslabení a svou hrou dělali vrásky domácím borcům na čele. Ač jsme hráli pouze na dvě obrany a domácí měli za úkol naší obranu co nejdříve utahat v první třetině se jim to určitě nepodařilo. Počáteční tlak domácích jsme ustáli a do konce třetiny se nám podařilo se soupeřem srovnat krok. Avšak i druhá třetina začala tlakem domácích. Hosté však jsou kousaví a i oni ukazují soupeři svou sílu. Střela Jakuba Ševčíka jen tak tak že neskončila v bráně. Avšak z branky se opět radovali domácí. V čase 28:24 Jakub Neudekr překonal Honzu Charváta a navyšuje vedení Stadionu na 2:0. Ani za tohoto skóre jsme se nevzdávali a bojovali jsme jako lvi. Honza Charvát opět v bráně předváděl parádní zákroky a soupeři nedal moc šancí ke skórování. Avšak šanci v čase 33:22 nevychytal a opět Jakub Neudekr posílá touš za jeho záda. 3:0. V tuto chvíli to vypadalo, že je po zápase, avšak snaha hostí se upřít nedá. Třetina tedy končí za tříbrankového manka hostů.
Začíná poslední dějství tohoto utkání a kdo jiný zkouší pozornost baníkovského gólmana než Jakub Neudekr. Avšak tentokráte marně. Od začátku 3. třetiny jsou aktivnější hosté, avšak hrozba Braného ani Ševčíka nebyla dokonána. Ale tlak Baníku neustával a litoměřičtí hráči jakoby usnuli na vavřínech. Matěj Mašek se ve středním pásmu ujal kotouče, hbitě se zbavil domácího obránce a v úniku zavěsil do Kohoutovy branky. 3:1. Baníkovci se nadechli a určitě jen tak nechtěli vydechnout. A přichází další studená sprcha na domácí střídačku. 48 vteřin po brance Maška přichází další střela končící za zády Kohouta. Petr Hrůša se po asistencích Olivera Ouhrabky a Pepy Hadáčka trefuje a snižuje vedení domácích jen o jednu branku. 3:2. V tu chvíli bylo hostů všude plno a bylo vidět, že touha po dalším gólu žehne v každém srdci tohoto týmu. Avšak trošku se nám do toho vložili sudí a začali vylučovat. Martin Uxa si vysloužil trest za držení. Ovšem oslabení byla v tomto utkání naší silnou stránkou a borci z Baníku nedovolili domácím žádnou nebezpečnou akci. Martin je na ledě, avšak dlouho se na svobodě neohřál a už putuje zpět. Ani toto vyloučení domácí nepotrestali. Hostům utíká čas na vyrovnání a je to znát. Kohout čelí střele z každé možné pozice, avšak je pozorný a nechce domácímu týmu připustit vyrovnávací branku. Baníkovci se snaží odehrát kotouč, tak aby bylo možné odvolat Honzu Charváta z brány. Avšak hru přerušují sudí a posílají domácího Smolu a hostujícího Radaušera na trestnou lavici za vysokou hůl a podražení. Hraje se 4 na 4. Ve středním pásmu však zůstává ležet domácí Smola, který byl faulován Matějem Maškem a ten si za svůj zákrok vysluhuje 2+10 minut na trestné lavici. Matěj odchází do kabiny, jelikož do konce utkání zbývají už jen 2 minuty. Čímž se zcela evidentně hostům zkomplikovala šance na vyrovnání. Utkání se dohrává v útočném pásmu hostů a Litoměřičtí si již své vítězství pohlídají.
Utkání, ač bylo zcela od samého začátku evidentně pod převahou domácích, jsme odehráli se ctí a domácím jsme nedali vítězství vůbec zadarmo. Všem borcům patří velký dík za bojovnost. Další utkání odehrají mladší dorostenci v sobotu 18.2.2017 na domácím ledě, kde přivítají známou Hvězdu Praha. Věřme, že tento duel už Baníkovcům body do tabulky přinese. Utkání začíná v 10:00.